شنبه, 18 مرداد 1399
استاندار استان سیستان و بلوچستان:
نگاه برخی از مسئولین به شوراها مطلوب نیست
۲۱۰۱۱
 ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ 
۱۲:۳۵:۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

موهبتی با بیان اینکه شورا ظرفیت بزرگی است که می تواند مکمل دولت باشد بیان کرد: متاسفانه نگاه برخی از مسئولین به شوراها مطلوب نیست و به چشم رقیب به شوراها می نگرند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، صبح امروز احمدعلی موهبتی، استاندار استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، با اشاره به نقش شوراها گفت: شوراها یکی از اصول معطل مانده قانون اساسی بود که با 20 سال تاخیر به آن پرداخته شد و خوشبختانه در این مدت کم فعالیت نقش آفرینی خوبی داشتد.

 

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان با توجه ویژگی های جغرافیایی و بافت جمعیتی نقش ویژه تری داشتند و به یک پل میان دولت و مردم تبدیل شده اند و موجبات تصمیم گیری بهتر مسئولین را فراهم کرده اند.

 

استاندار استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شوراها در استان نقش پررنگی داشته اند، ادامه داد: ما نیز به عنوان نماینده دولت در استان سیستان و بلوچستان تلاش کرده ایم از این ظرفیت به عنوان مکمل دولت استفاده کنیم و ارتباط خوبی با شوراها برقرار کردیم.

 

موهبتی ضمن انتقاد از نگاه منفی به شوراها از سوی برخی از مسئولین کشور گفت: این نگاه، نگاه مطلوبی نیست و شوراها را به عنوان رقیب قلمداد می کنند در صورتی که اینگونه نیست و می شود بر اساس رفاقت کارها را به خوبی پیش برد.

 

وی با بیان اینکه شوراها باید مانند شمع بسوزند و به دیگران روشنایی ببخشند، تصریح کرد: اعضای شورایی که از خود گذشت کنند، می تواند در جامعه نقش آفرین باشند و از این ظرفیت ویژه که ارسال لایحه به دولت و طرح به مجلس است، استفاده کنند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0