شنبه, 18 مرداد 1399
نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها:
طرح جامع تفرجگاه بولاغلار هرچه سریع‌تر اجرایی شود
۲۱۰۱۰
 ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ 
۱۴:۴۰:۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ضیائی با اشاره به طرح جامع تفرجگاه بولاغلار گفت: درخواست ما این است که این طرح هرچه زودتر اجرا شود تا بتوانیم از ظرفیت گردشگری این منطقه بهره‌برداری کنیم.

 

غلامرضا ضیائی نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها و عضو شورای شهرستان نیر در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکلات شهرستان نیر گفت: شهرستان نیر دارای مشکلات متعددی است که بسیاری از آن‌ها کشوری است اما آنچه مختص شهرستان است عدم توسعه منطقه گردشگری بولاغلار (چشمه‌سارها) است. متأسفانه عدم توجه به تفرجگاه زیبا و گردشگری بولاغلار سبب شده است که رفته‌رفته منظر این تفرجگاه دچار آسیب شود و گذشته از آن نتوانیم به‌درستی از این منطقه بکر طبیعی استفاده ببریم.

 

وی ادامه داد: این منطقه ظرفیت گردشگری بسیاری دارد اما نبود امکانات و زیرساخت‌های لازم ازجمله اقامتگاه برمگردی، غذاخوری، محل تفریح، امکانات بهداشتی و خدماتی و ... سبب شده است ظرفیت این تفرجگاه آن‌چنان‌که باید دیده نشود و مورداستفاده عموم مردم ایران قرار نگیرد.

 

ضیائی از سال 1382 طرح‌هایی برای توسعه این منطقه وجود داشته است، افزود: البته از سال گذشته طرح جامع تفرجگاه بولاغلار با همکاری شهرداری نیر و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل در حال تدوین است و امکاناتی ازجمله پارکینگ، سایت­ها دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، پل معلق، رستوران گردان، دریاچه مصنوعی، اسکله قایق‌رانی، محل برگزاری جشنواره‌ها و ... در این منطقه دیده شده است که امیدواریم هرچه زودتر به مرحله اجرا برسد.

 

وی افزود: متولی اصلی این طرح شهرداری شهر نیر است اما اکنون اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل وارد کار شده و مطالعات اولیه در حال انجام است. هرچند ما به انتخاب مشاور فعلی انتقاد داریم و معتقدیم مهارت لازم برای پیش برد این پروژه را ندارد و چنین بار به‌صورت شفاهی و مکتوب این مسئله را مطرح کرده‌ایم.

 

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها افزود: بنابراین ما درخواست داریم هرچه سریع‌تر این پروژه به مرحله اجرا برسد و لازم است در تدوین و اجرای طرح مسائلی ازجمله ممنوعیت ساخت سازه‌های بتنی در حریم اصلی تفرجگاه، حفظ بافت سنتی منطقه و اجرای سازه‌های موقت و متحرک رعایت شود.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0