شنبه, 18 مرداد 1399
رئیس شورای اسلامی استان تهران:
تحرك جدید شورای عالی استان ها مثبت است
۲۱۰۰۱
 ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ 
۱۳:۲۰:۴۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

فخاری گفت: تلاش می شود در این دوره شورای عالی استان ها از فضای زمانی و مکانی استفاده شود. با توجه به اینکه سال آخر دوره شوراها قرار داریم این تحرک را مثبت ارزیابی می کنم.

الهام فخاری رئیس شورای اسلامی استان تهران در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به دیدار با رئیس شورای عالی استان ها که بعد از ظهر روز چهارشنبه برگزار شد هدف از این دیدار را هماهنگی و تنظیم امورات مختلف شورایی برشمرد و اظهارداشت: مسائل مهمی در این جلسه مطرح شد و امیدوار هستم که باهمت تمام همکاران شورایی و ریاست دوره جدید و همه مجموعه شورای عالی استان ها به پیش ببریم و در کنار هم بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان اینکه وضعیت اعضای شوراها یکی  از مسائل مهمی بود که در این جلسه مطرح شد گفت: این مسئله باید از چند جنبه مورد بررسی قرار گیرد و تلاش هایی دراین راستا شده که امید می رود به نتیجه برسد و از مسئله ها کاسته شود و گشایشی حاصل شود. از جمله این ها تعریف حقوقی وضعیت شوراها است و به همین نسبت تعریف وضعیت حقوقی دبیرخانه ها است و باید تعریف اداری روشن تر و مشخص تری داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی استان تهران شوراهای شهری و روستایی را دچار مشکلات عدیده ای دانست و تاکید کرد: در برخی از موارد شاهد هستیم نوع کار شوراها و حیطه وظایفشان در حوزه شوراها  متاسفانه حتی منجر نقض حقوق شهروندی خودشان می شود. تعداد اندکی هم هستند دچار مسائل تخلف می شوند که متاسفانه حاشیه این تخلفات به پای شوراهای اسلامی گذاشته می شود و کلیات شوراها دچار لطمه می شود . بسیاری از مردم شاید نداند که انجام خدمت اعضای شوراها وضعیت شغلی تنظیم نشده ای دارند و این مهم از جهاتی آسیب زاست. ممکن است منجر به آسیب های شخصی به خود اعضای شوراها شود و از طرفی دیگر شانیت شوراها که به صراحت به عنوان رکن در قانون اساسی به آن اشاره شده است به شکلی مورد بی مهری و بی توجهی می شود.

فخاری با تاکید بر اینکه شورا به عنوان رکن، باید جایگاه حقوقی اعضا، تعریف وظایفشان و سنواتی که خدمت می کند دقیق تر و مشخص تر باشد افزود: گفت و گو با دکتر احمدی بسیار مفید بود و زمینه تخصص دکتر احمدی که حقوق است؛ امید می رود بتوانیم در این زمینه کار موثرتری ادامه بدهیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بحث آموزش در سطوح مختلف  شوراها تاکید کرد: آموزش از جمله مواردی است که امیدوارم بتوانیم در کنار هم چند پروژه موثر را به سرانجام برسانیم. بایستی بتوانیم برای آموزش شوراها و در راستای بهبود و ارتقا عملکرد این نهاد مردمی در قالب ها و تعریف های آموزشی مشخص و از همکاری و کار مشترک با دستگاه های تخصصی آموزشی، دانشگاه های معتبر طراز ممتاز استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه معتقدیم ارتقای جایگاه شوراهای اسلامی در بهبود عملکرد رسانه ای نیز قرار دارد افزود: درواقع آگاه تر شدن مردم نسبت به وظایف و اختیارات و خدمات شوراها بسیار وابسته به سیاست ها و برنامه های رسانه ای خود شوراهای اسلامی است. امیدواریم در کنار هم تلاش کنیم که در این زمینه هم بتوانیم بسته های کاری مثبتی داشته باشیم. همچنین ارتقا مصوبات و چگونگی تنظیم مصوبات در شوراها نیز از دیگر محورهای این دیدار بود.

فخاری با بیان اینکه در جلسه با رئیس شورای عالی استان ها گزارشی از طرح های بررسی شده در شورای اسلامی استان تهران نیز ارائه شد ابراز امیدواری کرد: طرح هایی که می توانیم در مقایس ملی استفاده کنیم نیز  در شورای عالی استان ها بررسی شود . همچنین درخصوص تفاهمنامه هایی که شورای استان تا به اینجا پیش برده را نیز گفت و گو کردیم.

این عضو شورا اسلامی شهر تهران تاکید کرد: امیدواریم که قرار گیری شورای عالی استان ها در پایتخت کمک بیشتری به توسعه فعالیت ها داشته باشد. ان شاءالله با همکاری بین قوا و دستگاه ها بتوانیم لوایحی که هنوز در جریان هستند و باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود را هم بتوانیم به سرانجام برسانیم تا نهاد شوراها پر توان تر و قدرتمند تر و مدیریت شهری و روستایی را موثرتر کند.

وی با بیان اینکه در این دوره شورای عالی استان ها پویایی، تحرک ها و ایده هایی خوبی قرار دارد، بیان کرد: امیدواریم با استفاده از دانش پیشکستوتان و کسانی که می توانند تجربه خودشان را بهتر در اختیار بگذارند بشود ترکیبی از پویایی؛ تحرک فعالیت را با اتکای به تجربه، دانش و در واقع پیشکسوتی اعضا دیگر بشود بهتر پیش برد. که ان شاءالله منشا خیر و برکت خواهد بود.

فخاری ادامه داد: تلاش می شود در این دوره شورای عالی استان ها از فضای زمانی و مکانی استفاده شود. با توجه به اینکه سال آخر دوره شوراها قرار داریم این تحرک را مثبت ارزیابی می کنم. امیدوارم که به نفع اثر بخشی بهتر شوراها تمام شود و کمک کند که به لحاظ شکلی و محتوایی ایده پردازی و نوع آوری ارتباط ها موثر تر پیش رود.

رئیس شورای اسلامی استان تهران در پایان شوراها را از نزدیک ترین نهاد مردم به مردم برشمرد که با زندگی مردم سرو کار دارند و افزود: شوراها بهترین هماهنگ کننده ها و پیش برنده امور مردم می توانند باشند. ان شاءالله خود شوراها با اعتماد به نفس ارتقا جایگاه شان که شورای عالی استان ها به عنوان عالی ترین نهاد شورایی دنبال می کند در این مسیر همراه و مصمم باشد.

انتهای پیام/ 2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0