سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
در گزارش عملکرد اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شورای عالی استان ها مطرح شد:
از انعكاس 92 خبر تخصصی تا برگزاری نشست تخصصی ارزیابی عملكرد شوراها و بررسی موانع پیش رو
۲۰۸۷۰
 ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ 
۱۵:۱۵:۳۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

گزارش عملکرد حوزه های مختلف اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل این شورا در اردیبهشت ماه سالجاری منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، همواره پوشش متوازن و تخصصی مصاحبه ها و نظرات اعضا شورای عالی استان ها، تعامل با بخش های مختلف دبیرخانه جهت پیشبرد اهداف روابط عمومی، افزایش تعامل با رسانه ها، بهره گیری حداکثری از امکانات فضای مجازی، تقویت فعالیت های فرهنگی رصد دقیق و مداوم اخبار رسانه های مکتوب خبرگزاری و صداوسیما از رویکردها و اولویت های اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل این شورا بوده است.

بر این اساس در حوزه خبر و اطلاع رسانی در یک ماه گذشته تعداد 92 خبر تخصصی توسط کارشناسان اداره کل روابط عمومی تهیه و در سایت شورای عالی منتشر شده است. بدین ترتیب با احتساب 19 روز کاری، میانگین تولید خبر اختصاصی تعداد 4.84 خبر در روز بوده است.

همچنین در طی یک ماه 529 مطلب مختلف اعم از خبری، مناسبتی، فتوتیتر و ... در کانال «پارلمان شوراها» بارگذاری شده است که به طور متوسط 27.85 مطلب در روز را شامل می شود که نشان دهنده پویایی و روند مداوم اطلاع رسانی از طریق این کانال است.

حضور در نشست خبری نایب رییس شورای عالی استان ها و2 عضو شورای عالی استان ها به صورت ویدئو کنفرانس برای پوشش خبری از دیگر فعالیت های حوزه خبر و اطلاع رسانی بوده است.

در حوزه ارتباط با رسانه و رصد رسانه نیز در یک ماه گذشته تعداد 17 بولتن رصد رسانه متشکل از خبرهای درج شده در رسانه های مکتوب و فضای مجازی و خبرگزاری ها با موضوع مدیریت شهری، شوراها و شورای عالی استان ها مشتمل بر 262 صفحه تولید شده است.

در یک ماه گذشته تعداد 12 بولتن ویژه خبری در 61 صفحه به صورت ویژه با موضوع تخلف و نارسایی های شوراهای کشور تهیه و به صورت محدود انتشار یافته است.

همچنین در ماه گذشته؛ بازتاب خبری رای هیات مرکزی حل اختلاف شوراهای اسلامی به تجدید انتخابات سال سوم هیات رییسه شورای عالی استان ها در 93 صفحه،  بازتاب خبری تشریح عملکرد دوره پنجم شورای عالی استان ها از زبان سیدعبدالرزاق موسوی نایب رییس شورای عالی استان ها در 48 صفحه، بازتاب خبری نشست تخصصی با موضوع ارزیابی عملکرد شوراها و بررسی موانع پیش رو به مناسبت روز ملی شواها در 151 صفحه، بازتاب خبری انتقاد نماینده هرمزگان در شورای عالی استان ها از طرح ملی شاد در 29 صفحه 4 بولتن مناسبتی بودند که در مجموع 321 صفحه جمع آوری و منتشر شده است.

گفتنی است؛ دعوت از خبرنگاران رسانه های مکتوب و صدا وسیما برای شرکت در " نشست تخصصی با موضوع ارزیابی عملکرد شوراها و بررسی موانع پیش رو " به مناسبت روز ملی شواها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ارسال اخبار تولیدی توسط روابط عمومی به رسانه های گروهی به صورت مداوم که نتیجه آن در بالا در قالب بولتن ها قابل مشاهده است،      بهره گیری از ظرفیت شبکه اجتماعی اینستاگرام و انعکاس اخبار شورای عالی استان ها در این شبکه اجتماعی، هماهنگی و معرفی نمایندگان در استان های مختلف جهت مصاحبه با رسانه های مستقر در پایتخت متناسب با موضوعات و رویدادهای روز در سطح بومی و ملی از دیگر فعالیت های حوزه ارتباط با رسانه و رصد رسانه بوده است.

در حوزه سمعی و بصری نیز 70 عکس نوشته (فتوتیتر) تهیه و در کانال پارلمان شوراها و اینستاگرام بارگذاری شده است.

تهیه 150 عکس از جلسه ویدئو کنفرانس ارزیابی عملکرد شوراها و بررسی موانع پیشرو و بارگزاری 25 عکس در کانال پارلمان شوراها، پوشش تصویری مستقیم جلسه فوق و قرار دادن در اینستاگرام برای دسترسی خبرنگاران و طراحی پوستر برای جلسه ارزیابی عملکرد شوراها و بررسی موانع پیشرو نیز از فعالیت هایی بوده است که حوزه سمعی و بصری برای روز ملی شوراها انجام داده است.

طراحی بنر شعار سال 99 برای سایت شورای عالی استان ها، اصلاح نطق آقای ضیایی نماینده محترم اردبیل به مناسبت روز معلم،تهیه فایل های در خواستی جناب آقای الویری از اجلاس 26 مربوط به انتخابات دوره سوم،رایت DVD  های مربوط به اجلاس های گذشته برای واحدهای دبیرخانه، فرستادن عکس و فیلم برای نمایندگان، جداسازی عکس ها و فیلم های مربوط به هر نماینده و بروز رسانی آرشیو سمعی و بصری از دیگر فعالیت های حوزه سمعی و بصری بوده است.

در پایان در حوزه دفتر و فرهنگی نیز 10 نامه اداری  تهیه و پیگیری شده است و همچنین طرح های مناسبتی و فرهنگی برای نصب در آسانسورهای ساختمان شماره 1 و ساختمان شماره 2 تهیه شده است.

نصب بنر به مناسبت های ملی و مذهبی  و ارجاع و پیگیری 70 نامه به واحدهای مرتبط جهت تایید دورکاری پرسنل اداره کل روابط عمومی  ازدیگر فعالیت های حوزه دفتر و فرهنگی شورای عالی استان ها بوده است.

انتهای پیام/2

 

 


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0