پنج‌شنبه, 19 تير 1399
نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها:
ایجاد استان های جدید راه حل نیست | ضرورت هدایت منابع كشور به سمت تولید و اشتغال
۲۰۸۶۴
 ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ 
۱۱:۲۴:۲۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مبینی نژاد با اشاره به طرح تفکیک استان اصفهان گفت: تفکیک استان ها موجب می شود منابعی که نیاز به مدیریت واحد دارد دست خوش اختلاف و کشمکش شود

حسنعلی مبینی نژاد نماینده استان اصفهان درشورای عالی استان ها درگفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به طرح تفکیک استان متبوعش اظهار داشت: فکر نمی کنم با تفکیک استان و ایجاد استان جدید گره ای از کار مردم بازشود. با اتخاذ چنین تصمیماتی ساختار دولت را چابک تر کرده ایم و قرارمان این بوده و هست که ساختار دولت را کوچک تر و کار آمدترکنیم  و از بروکراسی موجود بکاهیم .

 وی گفت: بسیاری ازتصمیماتی که تاکنون ازسوی دولت و مجلس صورت گرفته بعضا و درست خلاف مسیری که تعریف شده  قرار دارد و دولت فربه تر و ناکارآمدتر شده است.

نماینده استان اصفهان درشورای عالی استان ها تاکید کرد: اگر با ایجاد ساختارهای جدید استانی مشکلات مردم کاهش پیدا می کرد بحثی نبود ولی با صرف هزینه بالا که به دولت و مردم تحمیل می شود بازدهی مورد نظر را به همراه نداشته است.

مبینی نژاد با بیان اینکه اصفهان استانی بزرگ وبا ظرفیتی عظیم درابعاد فرهنگی، تاریخی، گردشگری، صنعتی، اقتصادی، کشاورزی و... برخودار ازسرمایه انسانی قابل و خلاق است تاکید کرد: مناطقی که تاکنون مجزا شده اند بعضا از خدمات آن کماکان استفاده می کنند که یک نمونه آن را در حوزه بهداشت و درمان وتخت های بیمارستانی و اخیرا بیماران کرونایی شاهد هستیم.

 وی درادامه افزود: مدیریت واحد شهری که دغدغه جامعه شورایی کشور بوده ناظر براین امر است که کلیه واحدهای خدماتی آموزشی بهداشتی و... تحت مدیریت واحد شهری قراربگیرد تا امکان بهرمند بهتر مردم و استفاده بهینه از منابع وامکانات شهری فراهم وازموازی کاری وهدر رفت منابع جلوگیری شود ودر موضوع استان ها نیز حتی امکان از تفکیک و جداسازی پرهیز و از ایجاد ساختارهای اداری جدید خوداری کنیم تا بتوانیم در موضوعات کلان با نگاه ملی، بهتر و مطلوب تر تصمیم گیری کنیم.

درموضوع مجلس شورای اسلامی نیز پس ازچند سال تجربه قانون گذاری به طرف استانی شدن انتخابات حرکت می کنیم تا با عبور از حوزه های کوچک شهرستانی به حوزه بزرگ استانی رسیده و امکان تصمیمات کلان و کلی تر فراهم آید.

نماینده استان اصفهان درشورای عالی استان ها در پایان با بیان اینکه با ایجاد ساختمان های جدید، استخدام وافزودن نیروی انسانی و با تغییر مدیر به مدیر کل وانتصاب استاندار و چند معاون مشکلی از مشکلات مردم حل نمی شود تاکید کرد: از سویی تفکیک استان ها موجب می شود منابعی که نیاز به مدیریت واحد دارد دست خوش اختلاف و کشمکش شود.

بنابراین لازم است ازساختارهای فیزیکی جدید با عناوین استان وغیره کاسته و متوجه دولت الکترونیک شده تا ضمن سهولت  دسترسی مردم به خدمات دولتی و کاهش ترددهای غیرضروری به رفع مشکلات نزدیک تر شده و منابع کشور درجهت توسعه مباحث علمی، فرهنگی، اقتصادی و صنعتی ، تولید و اشتغال هدایت شود.

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0