پنج‌شنبه, 19 تير 1399
درخواست شورای استان چهارمحال و بختیاری از استاندار اصفهان برای بازدید از پروژه انتقال آب بهشت آباد
۲۰۸۵۹
 ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ 
۱۱:۳۵:۱۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس  شورای استان چهارمحال و بختیاری از استانداری اصفهان درخواست کردتا زمینه بازدید از پروژه انتقال آب بهشت آباد در منطقه چرمهین و باغ بهادران را فراهم کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، فرهاد رئیسی دهکردی رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به تبعات زیان بار زیست محیطی و ایرادات فنی پروژه انتقال آب بهشت آباد گفت  پروژه انتقال آب از حوضه آبریز بهشت آباد به فلات مرکزی از دهه 80 مطرح و با وجود هشدار کارشناسان و صاحب نظران نسبت به تبعات زیانبار زیست محیطی و ایرادات فنی  این پروژه در سال 1390 کلنگ زده شد.

 

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: به دلیل اختلاف‌های شدید بین استان‌ها به ویژه تجمعات مردمی در دو استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان شورای عالی آب در سیزدهمین مصوبه خود اجرای طرح بهشت آباد با تونل بلند را منتفی اعلام کرد و اکنون بدون توجه به مصوبه سیزدهم شورای عالی آب و علی رغم اینکه در چهلمین جلسه شورای عالی آب وزارت نیرو مکلف به انتخاب مناسبترین گزینه انتقال آب بهشت آباد شده بود، در مورخ 29/11/98 شرکت مدیریت منابع آب ایران با کمال تعجب مناسب ترین گزینه انتقال آب را به صورت تونل بلند اعلام کرد و در شرایط کرونایی کشور شروع به تجهیز کارگاه نمود.

 

وی با اشاره به نگرانی عمیق در دو استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان گفت: این موضوع  بگونه ای است که امنیت و آسایش عمومی به شدت مختل شده است و علی رغم اینکه اخیراً اعلام شد که اجرای طرح متوقف شده است از منابع معتبر تصاویر و فیلم های کوتاه به دست رسیده که طرح بهشت آباد متوقف نشده است و عملیات اجرای طرح همچنان ادامه دارد.

 

رئیسی دهکردی اظهار داشت: شورای اسلامی استان به عنوان منتخبین مردم استان چهارمحال و بختیاری و به نمایندگی از آنها و همچنین اصل یکصد و سوم قانون اساسی و بنا به درخواست های مردمی در جهت حفظ آرامش و شفاف سازی اذهان عمومی استان تقاضای ملاقات و دیدار با استاندار محترم استان اصفهان و بازدید از پروژه مذکور در منطقه چرمهین و باغبهادران  را کرده ایم.

 

 وی در پایان افزودبه: امید آنکه با ایجاد فرصتی مغتنم و ارزشمند، در جهت وفاق و همدلی زمینه ساز حضوری باشیم برای رفع شبهات و سوء تفاهمات موجود بین دو استان برطرف شود.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0