دوشنبه, 12 خرداد 1399
بیانیه رئیس شورای استان چهارمحال و بختیاری برای پیشگیری از شیوع ویروس كرونا
۲۰۶۷۷
 ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ 
۱۲:۵۱:۱۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

فرهاد رئیسی دهکردی، رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه‌ای صادر کرد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، فرهاد رئیسی دهکردی رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بیانیه‌ای صادر کرد، متن این بیانیه بدین شرح است:

 

 

بسمه تعالی

 

همانگونه که عموم شهروندان عزیز اطلاع دارند، با ورود ویروس کرونا به کشور عزیزمان، استان چهارمحال و بختیاری نیز درگیر شیوع این ویروس شده است. لازم است قبل از هر سخنی از همه کسانی که در این شرایط، با دل و جان به خدمتگزاری مشغولند بویژه پزشکان، پرستاران، خدمه و کادر مراکز درمانی، مسئولین امر در وزارت بهداشت و درمان، بسیج و نیرو‌های مسلح و کلیه دست اندرکاران مبارزه با کرونا در کشور که به درستی مدافعان سلامت لقب گرفته اند تشکر و قدردانی نمایم، رجا واثق دارم با همت این عزیزان و عنایات حضرت حق از این گردنه با کمترین عوارض عبور خواهیم کرد.

اینجانب از نخستین روز اعلام رسمی ورود این ویروس به استان تمام تلاش خود را از جایگاه نمایندگی مردم برای نظارت بر روند کنترل و مدیریت این بحران و اتخاذ تدابیر لازم در جهت کاهش شیوع این ویروس به کار بسته ام؛ لذا در ادامه این روند و با نزدیک شدن به ایام پایان سال و فرا رسیدن عید نوروز لازم دیدم نکاتی را در این راستا با شهروندان محترم و مدیران و مسئولین امر در میان بگذارم.

۱. از مدیران ارشد استانی درخواست می‌گردد برای کاهش شیب شیوع این بیماری، در روز‌ها و هفته‌های آتی تدابیری را در ارتباط با ممانعت از سفر‌های ورودی به استان اتخاذ نمایند. در این راستا انتظار می‌رود ممنوعیت و عدم امکان پذیرش و اسکان مسافر نوروزی در قالب کمپ ها، مدارس، ورزشگاه‌ها، مهمانسرا‌ها و مسافرخانه‌ها بصورت رسمی اعلام و اجرایی گردد. همچنین موضوع کنترل ورود و خروج و پایش مسافران ورودی به استان حتما بطور دقیق و با جدیت در دستورکار قرار گیرد.

۲. از شهروندان و هم استانی‌ها درخواست دارم با توجه به وضعیت حاد کلیه استان‌های کشور ، جهت حفظ سلامت خانواده، هم استانی‌ها و آحاد مردم ایران از سفر به خارج از استان جدا خودداری نمایند. همچنین شهروندان و هم استانی‌ها جز در موارد خیلی ضروری از سفر‌های داخل استانی پرهیز نمایند تا مدیریت عدم شیوع در سطح شهرستان‌های استان نیز به نحو مطلوب تری ادامه یابد.

۳. از هم استانی های عزیز خواهشمند است همچون روز‌های گذشته سفر‌های درون استانی خود را به حداقل ممکن رسانده و با عدم حضور در سطح شهر، امکان تسریع شیوع این بیماری را کاهش دهند. همچنین با پرهیز از انجام خرید‌های غیرضروری، خرید‌های مربوط به آغاز سال جدید را نیز به هفته‌های آتی موکول نمایند تا بتوانیم شروع سال جدید را با کمترین آسیب و همراه با سلامت همشهریان داشته باشیم.

۴. از شهروندان خواهشمند است موارد بهداشتی اعلام شده توسط وزارت بهداشت را که از طریق رسانه ملی و رسانه‌های عمومی منتشر می‌شود، بصورت دقیق رعایت نمایند.

۵. از شهرداری های سراسر استان درخواست می‌گردد تا اطلاع ثانوی مانع از برپایی بازار‌های هفتگی و محله‌ای در سطح شهر ها گردند.

۶. همچنین در جایگاه نماینده مردم در شورای اسلامی استان از مدیران ادارات و سازمان‌ها خواهشمند است جهت کاهش سفر‌های درون شهری نسبت به اتخاذ تصمیمات مقتضی و مناسب جهت کاهش مراجعات پایان سال و تمدید و انتقال برخی امور به سال آتی اقدام نمایند.

۷. شهرداری ها و دهیاری های سراسر استان طبق روال روز‌های گذشته با جدیت موضوع ضدعفونی کردن معابر عمومی، مکان‌های حضور و تردد شهروندان همچون بازار ها ، ایستگاه‌های اتوبوس، ترمینال، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها و ... را با اولویت نواحی پیرامون بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پیگیری نمایند.

۸. از شهرداری ها و دهیاری های سراسر استان درخواست دارم با هماهنگی ارگان‌های مسئول نسبت به تهیه و توزیع کالا‌های بهداشتی مورد نیاز (مواد ضدعفونی کننده ، ماسک و دستکش) در سطح شهرها و روستاها برای شهروندان و کارکنان شان اقدام نمایند.

۹. از رستوران ها، پمپ بنزین‌ها و سایر اصناف و مکان‌های عمومی که فعالیت خود را بنا به ضرورت در روز‌های آتی و ایام نوروز ادامه خواهند داد درخواست می‌گردد تمام ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام شده برای ضدعفونی کردن این اماکن را بصورت کامل اجرا نمایند.

۱۰. از صاحبان محترم کسب و کار‌های فعال در استان خواهشمندم در صورت امکان ارائه خدمات بصورت اینترنتی یا تلفنی حتما نسبت به اجرای آن اقدام نمایند. همچنین از آن بخش از کسب و کار‌هایی که می‌توانند بصورت دورکاری امورات اداری خود را انجام دهند تقاضا دارم با لحاظ این موضوع در کاهش سفر‌های درون شهری مشارکت جدی داشته باشند.

۱۱. لازم است راه‌های ورودی استان‌ به صورت کامل مسدود و جلو تردد تمامی خودرو‌ها به جز خودرو‌های امدادی و نظامی و اضطراری گرفته شود.

۱۲. ضمن دعوت از مردم برای پیوستن به پویش و حرکت اجتماعی "در خانه

 

ماندن" دستگاههای فرهنگی ،نظیر صدا و سیما ،فرهنگ و ارشاد اسلامی،سازمان تبلیغات،نهاد کتابخانه های هنری ،اداره کل ورزش و جوانان،آموزش و پرورش و دانشگاه های استان ،می بایست نسبت به تولید و انتشار محتواهای مفید در زمینه های مختلف ازجمله آموزش سبک زندگی در شرایط کرونا ، آموزش راه های پیشگیری و تاکید بر در خانه ماندن بعنوان تنها راه حل برون رفت از بحران اقدام نمایند.

۱۳. ضمن تشکر از اقدامات موثر سازمان صدا و سیمای مرکز استان ،انتظار می رود این نهاد انقلابی باپخش فیلم و سریالهای سرگرم کننده ،و انتشار آموزشهای علمی و بهداشتی و انجام فعالیتهای ورزشی در منازل ، ضمن استفاده از ظرفیتهای موجود در همه نهادها و ارگانهای دولتی و انقلابی استان و محتواهای تولید شده این دستگاهها ،با ستاد استانی مدیریت بحران بیماری کرونا و کمیته های زیرمجموعه نهایت همکاری و تعامل را برقرار نمایند.

۱۴. درخواست می گردد دستگاه های مربوطه نسبت به تعطیلی مراکز زیارتی ،سیاحتی ،فرهنگی و ورزشی که محل ازدحام جمعیت می شوند با رعایت موارد قانونی اقدام نمایند.

۱۵. از همه مردم فهیم ساکن سایر نقاط ایران عزیز عاجزانه تقاضا دارم به خاطر حفظ سلامتی خودشان و ساکنین استان چهارمحال و بختیاری جدا پرهیز کنند و دیدار بستگان و دوستان و... را به فرصت مناسب تر موکول نمایند همچنین تقاضا داریم این ایام گذرا را صبورانه، بدون استرس و نگرانی، اما با رعایت تمام قواعد بهداشتی و مقرراتی که از سوی مسئولان وضع می‌شود سپری نموده و خطر شیوع بیماری را جدی گرفته و از خویش، خانواده و جامعه خود نیز مراقبت نمایید.

در پایان تاکید می‌شود دعا برای شفای یکدیگر و توکل به ذات اقدس الهی و توسل به وجود مقدس اهل بیت علیهم السلام، آرامش بخش و چاره‌ساز خواهد بود. از خداوند منان، سلامتی همه مردم عزیز و شفای عاجل بیماران را مسئلت می‌نمایم.آرزو دارم با همدلی و همراهی تمام مسئولین و شهروندان عزیز، هرچه زودتر شاهد پایان این بحران و بازگشت آرامش و نشاط به جامعه و کشور عزیزمان باشیم.

 

فرهاد رئیسی دهکردی، رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0