دوشنبه, 12 خرداد 1399
رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری پیشنهاد کرد:
تشكیل بسیج مردمی و شوراها برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا
۲۰۶۷۴
 ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ 
۱۱:۱۴:۱۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیسی دهکردی از شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان خواست تا آمادگی لازم جهت همکاری بیش از پیش با دستگاه های اجرایی استان برای کنترل و مقابله با بیماری کرونا (کووید19) را داشته باشند.
 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، جلسه رسمی شورا به ریاست فرهاد رئیسی دهکردی و با حضور اعضای شورا به صورت ویدئو کنفراس و با دستور جلسه ارائه گزارش عملکرد اعضای شورا از ابتدای سومین سال فعالیت هیات رئیسه شورای استان، طرح مسائل و مشکلات  شوراهای اسلامی جهت انتقال به شورای عالی استان ها توسط اعضا، بررسی صورت های مالی  از ابتدای سومین سال فعالیت هیات رئیسه شورای استان، انتخاب حسابرس سال 1398 سازمان همیاری شهرداری های استان برگزار گردید.

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به این موضوع که وضعیت استان در خصوص شیوع ویروس کرونا قرمز و حاد نیست، خاطر نشان کرد: مردم باید همواره نکات پیشگیرانه و بهداشت فردی را به دقت رعایت کنند و آنچه که در مقابله با بیماری کرونا باید انجام شود آزمایشات اولیه شهروندان و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه از جمله ضد عفونی کردن شهرها و روستاها و اطلاع رسانی صحیح به مردم به منظور جلوگیری از تجمعات غیر ضروری در مراکز خرید و ... است.

وی افزود: آنچه امروز مهم است برای مقابله با این بیماری می توان با استفاده از پتانسیل خوب تشکل‌های مردمی علی الخصوص شوراهای اسلامی به عنوان بسیج مردمی جهت کمک به دستگاه های اجرایی استان در زمینه پیشگیری و حتی درمان بیماری کرونا (کووید19) گام اساسی به منظور تأمین سلامت مردم استان برداشت که در همین راستا شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان باید آمادگی لازم جهت همکاری بیش از پیش  برای کنترل و مقابله با این ویروس را داشته باشند.


رئیسی دهکردی با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط موجود با تغییر سبک زندگی عادی مردم و ارائه اقدامات جایگزین به دستگاه ها و ادارت می توان از رخداد بسیاری اتفاقات ناگوار پیشگیری کرد، بیان داشت: مراسمات فوت و ترحیم و یا جشن ها به شکل قبل برگزار نگردد و روش های نو به مردم ارائه دهیم. همچنین در این برهه است که دولت الکترونیک باید جایگاه خودش را پیدا کند و دستگاه های اجرایی، نهاد ها و ادارات بیشتر به این سو روی آورند.

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به کمبود امکانات بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده و ... در اکثر مناطق استان ها پیشنهاد می گردد مسئولین ذیربط این امکانات را  بین استان ها به صورت سرانه و سهمیه بندی توزیع نمایند.

رئیسی دهکردی افزود: با توجه به اینکه در پایان سال هستیم و سال نو را باید با شهرها و روستاهای تمیز آغاز کنیم بنابراین شوراهای اسلامی شهرها و روستاها باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند تا محیط زندگی امن و دور از استرس برای مردم فراهم گردد.
پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0