سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها
ورود فضولات حیوانی به بولاغلار فاجعه زیست‌محیطی است
طرح جامع گردشگری سرعین در حال بازنگری است
۲۰۵۰۳
 ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ 
۱۴:۹:۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ضیائی گفت: ورود پسماندها و فضولات حیوانی به داخل رودخانه بولاغلار فاجعه زیست‌محیطی را رقم‌زده که با همکاری امور آب و شبکه بهداشت باید بساط این معضل برچیده شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، غلامرضا ضیائی نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها و عضو شورای استان اردبیل در جلسه رسمی شورای اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: یکی از مطالبات به‌حق مردم شهرستان نیر از مسئولان و مدیران اجرایی احداث بیمارستان در این شهرستان است که با توجه به جمعیت 25 هزارنفری این شهرستان و جمعیت شناور در این منطقه که در بهار و تابستان به 80 هزار نفر می‌رسد، احداث بیمارستان ضروری به نظر می‌رسد.

 

وی خاطرنشان کرد: بروز تصادفات جاده‌ای به‌ویژه در گردنه صائین می‌طلبد تا مراکز درمانی و درمانگاه‌های نیر به دستگاه سونوگرافی و سایر تجهیزات مجهز شود تا از اعزام مصدومان به مرکز استان جلوگیری شود.

 

عضو شورای شهرستان نیر صدور مجوز برای راه‌اندازی داروخانه جدید و نصب مانیتورینگ علائم حیاتی را در مرکز درمانی نیر ضروری خواند و بیان کرد: فوریت‌های پزشکی در مسیر نیر - سرعین و همچنین کورائیم باهدف جلب رضایت مسافران و گردشگران به‌سرعت راه‌اندازی شده و در ایام سفر هم‌وطنان از این فضا استفاده کنند.

 

ضیائی عدم حضور پزشکان متخصص را در درمانگاه نیر از معضلات دانست و اضافه کرد: تفاوت قیمت دارو در اردبیل با نیر چندین برابر است و با رقابتی کردن فعالیت داروخانه‌ها این دغدغه و نگرانی قابل‌حل است.

 

وی افزود: با همکاری شهرداری، دامپزشکی و شبکه بهداشت شهرستان نیر باید از ورود فضولات حیوانی به داخل رودخانه بولاغلار که به بروز فاجعه زیست‌محیطی منجر شده جلوگیری خواهد شد.

 

طرح جامع گردشگری سرعین در حال بازنگری است

 

رئیس شورای شهر سرعین نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طرح جامع گردشگری سرعین با ابعاد توسعه‌ای این منطقه در حال بازنگری است، اظهار کرد: موقعیت شهرستان سرعین متفاوت از سایر مناطق استان است چراکه این شهرستان علاوه بر جمعیت ساکن در بهار و تابستان با جمعیت شناور روبروست که بار مراجعه به مراکز بهداشتی – درمانی بیشتر از سایر ایام است.

 

وی یکی از گلایه‌های مردمی را نبود دستگاه آی‌تی‌ام در اطراف مرکز درمانی و فعال نبودن کارت‌خوان در داخل این مرکز اعلام و خاطرنشان کرد: در ایام پیک مسافرتی به دلیل مراجعه کثیر هم‌وطنان ارائه خدمات در مرکز بهداشتی و درمانی سرعین به‌سختی انجام می‌شود و صف‌های طولانی نارضایتی‌های مردمی را سبب می‌شود که انتظار می‌رود چند مرکز درمانی جدید در سرعین راه‌اندازی شود.

 

رئیس شورای شهر سرعین به بازنگری در طرح جامع گردشگری این شهرستان اشاره کرد و گفت: در طرح جامع گردشگری سرعین در همه بخش‌ها در کنار جمعیت ساکن باید جمعیت شناور نیز در نظر گرفته شود تا امکانات و تجهیزات به‌تناسب این شرایط فراهم آید.

 

مینایی گفت: پیش‌ازاین مردم سرعین از خرید انشعاب فاضلاب چندان استقبالی نمی‌کردند که با توجه به مزایای این طرح 70 درصد اهالی از شبکه فاضلاب استفاده می‌کنند و با رفع نواقصات در برخی از مناطق شهر 30 درصد مابقی نیز به این شبکه ملحق خواهند شد.

 

وی بیان کرد: سرعین با توجه به شرایط خاص گردشگری نیازمند راه‌اندازی داروخانه‌های متعدد است تا همشهریان در تهیه داروی خود در فصول مختلف با مشکلی روبرو نشوند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0