دوشنبه, 12 خرداد 1399
رئیس شورای عالی استان‌ها:
فریبكاری و دروغ‌گویی قابل‌گذشت نیست
۲۰۴۹۹
 ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ 
۱۳:۲۶:۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

الویری بابیان اینکه خسارات و لطمات دروغ‌گویی بسیار سنگین‌تر از خسارت ساقط کردن هواپیماست گفت: این رفتار به‌هیچ‌وجه قابل‌گذشت و عفو نیست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، مرتضی الویری، رئیس شورای عالی استان‌ها در یادداشتی که در روزنامه همشهری نوشت: موضوع سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که براثر خطای انسانی رخ داد 2 پیامد داشت. 2 اتفاق تلخ در جریان سقوط هواپیما قابل تعمق و تأمل است. نخست، وقوع چنین اشتباهی است و قابل توجیه نیست، آن‌هم وقتی‌که همه عوامل در اختیار ما هست و اگر موشکی از طرف دشمن به سمت پایتخت شلیک‌شده باشد، مدتی طول می‌کشد تا داخل خاک کشور شود و به تهران برسد؛ این موضوع قابل‌پیگیری است که با این اوصاف چطور چنین خطای بزرگی رخ‌داده و یک هواپیمای مسافربری مورد اصابت قرار می‌گیرد.

 اما مورد دوم که بسیار وحشتناک‌تر و غیرقابل‌توجیه‌تر از مورد اول است، فریبکاری و دروغ‌گویی کسانی است که حقایق را به ‌مدت 4 روز از دید مردم پنهان می‌کنند. به‌نحوی‌که رسانه‌های خارجی و عوامل خارجی در این زمینه، بیان‌کننده مطلب پنهان‌شده می‌شوند. خسارات و لطمات موضوع دوم، یعنی دروغ‌گویی بسیار سنگین‌تر از خسارت موضوع اول است و به‌هیچ‌وجه قابل‌گذشت و عفو نیست. حقیقتاً زبان قاصر است از بیان پیامدهای چنین خطای بزرگی که اعتماد مردم را نشانه می‌رود. باید خون گریست به حال ملتی که با حضور بی‌سابقه‌ خود در جریان بدرقه پیکر مطهر قهرمان ملی خود، بزرگ‌ترین تشییع تاریخ را خلق می‌کنند، اما چنین مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0