پنج‌شنبه, 19 تير 1399
به همت مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها برگزار می کند:
كارگاه تخصصی و نشست هم‌اندیشی سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها و شوراهای مراكز استان‌ها
۲۰۳۷۱
 ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 
۱۴:۵۵:۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کارگاه آموزشی و نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های کلان‌شهرها و شوراهای اسلامی مراکز استان‌های کشور فردا (چهارشنبه ۱۳ آذرماه) در تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، کارگاه آموزشی و نشست هم‌اندیشی شهرداری‌های کلان‌شهرها و شوراهای اسلامی مراکز استان‌های کشور با موضوع شیوه‌های نوین سرمایه‌گذاری و ایجاد منابع پایدار فردا (چهارشنبه ۱۳ آذرماه) در تهران برگزار می‌شود.

 

ایجاد منابع پایدار و نقش شوراها، شیوه‌های نوین سرمایه‌گذاری و درآمد پایدار در مقیاس جهانی از مهم‌ترین موضوعات این کارگاه است.

 

کمال مرادی دبیر کل مجمع شهرداران کلان‌شهرها و سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها دراین‌باره گفت: این کارگاه با حضور روسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها، اعضای هیئت‌امنای مرکز آموزش و پژوهش و روسای کمیسیون‌های شورای عالی استان‌ها، معاونین و مدیران اقتصادی و سرمایه‌گذاری و مدیران کل درآمد شهرداری‌های مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

 

مرادی افزود: در این کارگاه استادانی چون دکتر نصر اصفهانی استاد دانشگاه و پژوهشگر، دکتر سید مناف هاشمی مشاور شهردار تهران در توسعه منابع پایدار، دکتر بنار مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران و دکتر آبتن مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شهر تهران حضور دارند.

 

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها در ادامه با اشاره به اینکه نشست مذکور از طریق سیستم ویدئو کنفرانس پورتال شورای عالی استان‌ها قابل‌دسترس است اظهار داشت: برنامه زمان‌بندی برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی و آموزشی در دستور کار این مرکز قرار گرفته است تا تمام ارکان مدیریتی و کارشناسی مدیریت شهری بتوانند ازاین‌گونه کارگاه‌ها بهره‌مند شوند.

 

مرادی با اشاره به اهمیت ایجاد منابع پایدار در شهرداری‌ها اظهار داشت: از مهم‌ترین مسائل شهرداری‌ها در سرتاسر جهان ایجاد منابع کافی درآمد جهت تأمین هزینه خدمات ارائه‌شده است ازاین‌جهت كسب درآمدهای پایدار باید به اولویت اصلی شهرداری‌ها تبدیل شود.

 

وی در پایان تصریح کرد: درصد قابل‌توجهی از درآمد شهرداری‌ها از طریق فروش تراکم و صدور پروانه ساخت حاصل‌شده و در دوره‌هایی رکود بر ساخت‌وساز حکم‌فرما می‌شود این درآمدها به کمترین حالت خود می‌رسد.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0