پنج‌شنبه, 19 تير 1399
نماینده استان یزد در شورای عالی استان ها:
خواهرخواندگی شهر لویو با یزد زمینه توسعه همكاری 2 شهر را بیش از پیش فراهم می كند
۲۰۳۷۰
 ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 
۱۴:۴۶:۲۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

غلامعلی سفید در نشست با سفیر کشور اوکراین ابراز امیدواری کرد که با خواهرخواندگی شهر لویو با یزد زمینه توسعه همکاری این 2 شهر بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر یزد و عضو شورای عالی استان ها روز شنبه نهم آذرماه در نشست با سفیر کشور اوکراین با بیان اینکه یزد یک شهر تاریخی و کویری است گفت: عمده ترین وظایف شورای اسلامی انتخاب شهردار، نظارت بر عملکرد و همچنین مسائل مدیریتی شهری است.

غلامعلی سفید افزود: با توجه به اینکه شرکت الکترون اوکراین در زمینه تولید ناوگان حمل نقل عمومی از قبیل اتوبوس برقی فعالیت می کند در صورتی که تامین مالی از طرف شما وجود داشته باشد با شما وارد مذاکره می شویم.

وی افزود: همچنین در زمینه توزیع غلات اوکراین در استان‌های جنوب و جنوب شرقی می توانیم همکاری کنیم.

رئیس شورای شهر یزد به سفیر اوکراین  پیشنهاد داد در سفر به یزد از بندرخشک یزد بازدید کند و با توجه به امکاناتی که دارد می تواند زمینه همکاری بیشتری در مسائل مختلف باشد.

وی همچنین خواستار برقراری خط هوایی بین المللی مستقیم استان به اوکراین شد و افزود: اگر شرکت هواپیمایی اوکراینی این کار را انجام دهد، تلاش خواهیم کرد تا موافقت مقامات کشوری اخذ شود و این یک کار ارزشمند خواهد بود.

سفید با اشاره به بازدید تیم اعضای شورای اسلامی شهر یزد از اوکراین افزود: از اینکه دانشگاهی در" لویو"  زبان فارسی را تدریس می کند بسیار خرسند هستیم به همین دلیل اساتید و دانشجویان این دانشگاه را به یزد دعوت می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با خواهرخواندگی شهر لویو با یزد زمینه توسعه همکاری این دو شهر بیش از بیش فراهم شود.

 

انتهای پیام/2

 


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0