پنج‌شنبه, 19 تير 1399
نماینده خراسان شمالی در شورای عالی استان‌ها پیشنهاد کرد:
لزوم تعطیلی یك‌هفته‌ای مدارس به دلیل شیوع بیماری آنفولانزا
۲۰۳۶۸
 ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 
۱۳:۲۴:۱۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شاکری با ابراز نگرانی از شیوع بیماری آنفولانزا گفت: لازم است به دلیل شیوع این بیماری مدارس به‌صورت موقت تعطیل شوند.

 

محمدکاظم شاکری نماینده خراسان شمالی در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به گسترش بیماری واگیردار آنفولانزا در کشور گفت: لازم است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پروش به این موضوع ورود کرده و مدارس استان‌های در معرض خطر را به‌صورت موقت تعطیل کنند.

 

شاکری بابیان اینکه این بیماری بیشتر در میان کودکان و کهن‌سالان شیوع پیدا می‌کند گفت: به دلیل اینکه بسیاری از مبتلایان به آنفولانزا داروی مناسب را دریافت نمی‌کنند دوره بیماری تا 10 روز طول می‌کشد و دانش آموزان نمی‌توانند سر کلاس درس حاضر شوند. ازاین‌رو مدارس نیمه‌کاره تشکیل می‌شود و دانش آموزان از تحصیل عقب می‌مانند؛ بنابراین لازم است به‌صورت موقت مدارس تعطیل شود تا دانش آموزان بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند.

 

نماینده استان خراسان شمالی با تأکید بر جدی بودن شیوع بیماری آنفولانزا از استانداران و فرمانداران سراسر کشور خواست به این موضوع ورود کنند و در صورت نیاز تصمیمات لازم ازجمله تعطیلی مدارس و مقررات کنترلی برای جلوگیری از شیوع بیشتر را اتخاذ نمایند.

 

وی با اشاره به آمار 56 نفری وزارت بهداشت از جان باختگان بیماری آنفولانزا در 10 روز گذشته، افزود: گاهی برخی از مبتلایان به بیماری آنفولانزا بدون گذراندن دوره درمان بیماری در مدارس شرکت می‌کنند و با توجه به واگیردار بودن این بیماری باقی دانش آموزان نیز به این بیماری مبتلا می‌شوند که امری خطرناک است.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0