شنبه, 18 مرداد 1399
نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استان‌ها:
در زلزله اخیر شهرستان‌ها سراب و میانه 131 روستا آسیب‌دیده‌اند
ضرورت بازسازی فوری روستاهای آسیب‌دیده در زلزله آذربایجان شرقی
۲۰۳۵۹
 ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ 
۱۵:۳۸:۱۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

داداشلو با اشاره به زلزله اخیر دو شهرستان سراب و میانه گفت: در زلزله اخیر به 70 روستا در شهرستان میانه و 61 روستا در شهرستان سراب خسارت وارد شده است که جمعاً 7400 واحد مسکونی در این دو شهرستان تخریب‌شده یا آسیب‌دیده‌اند.

 

ابالقاسم داداشلو نماینده استان آذربایجان شرقی و عضو هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به زلزله اخیر شهرستان‌های سراب و میانه گفت: در زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی خسارات زیادی به مردم دو شهرستان سراب و میانه وارد شد که با توجه به قرارگیری در فصل سرما می‌بایست هر چه زودتر نسبت به بازسازی خانه‌های تخریب‌شده و تأمین خسارت اقدام شود.

 

داداشلو بابیان این‌که 70 روستا تنها در شهرستان میانه آسیب‌دیده است بیان داشت: در این 70 روستا 3600 واحد مسکونی خسارت‌های جزئی دیده‌اند و 2600 واحد مسکونی نیازمند تخریب و بازسازی کلی هستند. همچنین 1200 واحد نیز باید تعمیر شوند.

 

وی افزود: همچنین در شهرستان سراب 61 روستا آسیب‌دیده‌اند که 65 نفر مجروح داشته است. همچنین 1550 واحد نیازمند تخریب و بازسازی و 2050 واحد نیازمند تعمیر هستند. علاوه بر آن تلفات دامی بیش از 1000 رأس بوده است.

 

نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استان‌ها بابیان اینکه در شهرستان سراب حدود 12 روستا و در شهرستان میانه بیش از 11 روستا آواربرداری شده‌اند تصریح کرد: جمعاً در دو شهرستان 157 کانکس ارسال و به تعدادی از درخواست‌کنندگان نیز هزینه‌ای برای اجاره منزل تخصیص داده شده است.

 

داداشلو افزود: همچنین کمک‌هایی مانند بسته غذایی، جیره خشک، پتو، موکت، چادر، بخاری‌برقی، نفت، گاز مایع و گازوئیل برای انسان و کنسانتره و سبوس برای نیاز دامی در روستاهای زلزله‌زده توزیع‌شده است.

 

وی بابیان اینکه تلاش دستگاه‌های اجرایی برای کمک به زلزله‌زدگان ادامه دارد، اضافه کرد: افزون بر این توافق‌هایی با کارخانه جات تولید آب‌میوه برای خرید سیب درجه 3 از روستاهای زلزله‌زده از قرار کیلویی 8000 تومان انجام شده است تا باغ داران در زمینه فروش محصولات باغی مشکلی نداشته باشند.

پایان پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0