دوشنبه, 12 خرداد 1399
توسط نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استان ها صورت گرفت:
تشریح جزئیات زلزله اخیر شهرستان میانه| 80 روستای میانه خسارت دیده اند| آوار برداری به اتمام رسیده
۱۹۲۸۲
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ 
۱۰:۵۳:۳۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ابوالقاسم داداشلو در تشریح جزئیات زلزله اخیر شهرستان میانه گفت:متاسفانه 6 نفر جان خود را از دست دادند. 529 نفر مصدوم شده اند که 31 نفر در مراکز درمانی بستری و مابقی این عزیزان به صورت سرپایی درمان شده اند.

ابوالقاسم داداشلو نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها ضمن ابراز همدردی با خانواده های مصیبت دیده در زلزله شهرستان میانه اظهارداشت: بامداد روز جمعه(17 آبان)  زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در منطقه ترک شهرستان میانه رخ داد که مسئولین استانی از ساعت اولیه در محل حادثه حضور داشتند.

 

وی با بیان اینکه در برخی از روستاها بسیاری از خانه ها ویران شده است و برخی از شهرستان های همجوار این زلزله را احساس کرده اند گفت: 80 روستای میانه خسارت دیده اند. آوار برداری در روستاهایی که خانه های آن ها ویران شده است به اتمام رسیده است و 6 نفر براثر این زلزله جان خود را از دست داده اند.

 

نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استان ها افزود: 529 نفر مصدوم شده اند که 31 نفر در مراکز درمانی بستری و مابقی این عزیزان به صورت سرپایی درمان شده اند.

داداشلو تاکید کرد: 153 پس لرزه در 24 ساعت گذشته ثبت شده است که شدید ترین آن در حوالی ترکمنچای به بزرگی 4.8 ریشتر بوده است.

وی با اشاره به دیگر خسارات این زلزله عنوان کرد:1150 راس دام سبک و سنگین تلف شده است و زیر آوار مانده است. 270 جایگاه دامی خسارت دیده است.

 

انتهای پیام/2

 

 

 


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0