دوشنبه, 12 خرداد 1399
رئیس شورای اسلامی استان چهار محال و بختیاری مطرح کرد:
شوراهای اسلامی بهترین موكلان برای پیگیری مشكلات مردم
۱۹۲۷۹
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 
۱۳:۹:۵۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

غیبی حاجیور گفت: شوراهای اسلامی مردمی ترین نهادی هستند که از بطن جامعه برخاسته شده اند، و زبان گویای مردم در برابر مسئولان و نهادهای مختلف می باشند و بهترین موکلان آنها برای پیگیری مسائل و مشكلات محسوب می شوند.

خان محمد غیبی حاجیور رئیس شورای اسلامی استان چهار محال و بختیاری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها اظهارداشت: متاسفانه به علت عدم تعامل صحیح و ناآگاهی شوراها و دستگاه های اجرایی به قوانین و مقررات باعث شده دستگاه های اجرایی شورائیان را نقطه مقابل خود ببیند نه در کنار خود و این ذهنیت غلط منجر به این شده که دفاع از حقوق مردم و خدمات رسانی به آنها که از اولویت های کاری شوراهای اسلامی است به کندی پیش رود که پیشنهاد می شود واحدی مختص رسیدگی به مکاتبات شوراهای اسلامی در همه ارگان ها پیش بینی شود.

وی گفت: شوراهای اسلامی مردمی ترین نهادی هستند که از بطن جامعه برخاسته شده اند، و زبان گویای مردم در برابر مسئولان و نهادهای مختلف می باشند و بهترین موکلان آنها برای پیگیری مسائل و مشكلات محسوب می شوند.

رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری احصا و جمع بندی مشکلات شهرستان و ارائه آن ها را به مسئولین مربوطه را از کارکردهای شورای اسلامی برشمرد و تصریح کرد: شوراهای اسلامی در اجرا دخالتی نداشته اند و فقط پیشنهاد دهنده و پل ارتباطی مردم و مسئولین هستند. این در حالی است که مشاهده شده مدیران و مسئولان روحیه همكاری و مشورت با شوراها را ندارند و در تصمیمات و جلسات درسطح استان و شهرستان ها هیچ گونه توجهی به جایگاه و نظر شورا ندارند و به پیشنهادات آن ها جهت حل معضلات اهمیتی نمی دهند .

غیبی حاجیور با بیان اینکه نزدیک به 20 سال از اجرایی شدن قانون شوراها می گذرد ولی دارای مشکلات متعددی هستند، افزود: شوراهای اسلامی به واسطه مشکلات و اینکه نسبت به سایر نهاد ها و دستگاه ها جوان ترهستند نتوانستند به جایگاه واقعی خود دست یابند. بعد از گذشت این زمان دیگر نباید آن ها  با مشکلات مواجه باشند و این آینده نگری باید از ابتدا  در نگاه و عملکرد شورا می بود. بر همین  اساس بیشترین انتظار در این بین از  شورای عالی استان ها است چرا که به واسطه تعاملی که با مرکز ثقل تصمیم گیری کشور داشته می توانند این مشکلات را مرتفع کند و سایر شوراهای اسلامی نیز باید در انتخاب نمایندگان استان به شورای عالی استان ها دقت داشته و افرادی را از میان خود انتخاب که در جمع بندی مسائل، ارائه پیشنهاد و لایحه متخصص تر و قوی ترعمل کنند.

وی با اشاره به نقش و عملکرد شورای عالی استان ها در رفع مشکلات شوراهای اسلامی بیان کرد: این شورا به واسطه حضور در مرکز ثقل تصمیم گیری کشور ایجاد وحدت فی مابین شوراهای اسلامی و دستگاه های اجرایی را بیشتر از قبل در دستور کار خود قرار داده است. چرا که با نهادینه کردن هر امری از مرکز ثقل تصمیم گیری آن موارد  بهتر و اساسی ترگسترش و به سایر اقصی نقاط کشور بسط داده می شود.

 رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در پایان تصریح کرد: برجسته ترین امتیاز شورای عالی استان ها ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی است که با مجموعه کشوری داشته و باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کند.

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0