يکشنبه, 4 اسفند 1398
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها:
كارگروه تخصصی بین كمیسیون فرهنگی شورای عالی استان‌ها و كمیسیون فرهنگی مجلس تشكیل شود
۱۹۲۰۵
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ 
۱۷:۳۷:۲۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

جعفری پیشنهاد کرد کارگروه تخصصی بین کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برای تدوین برنامه‌های فرهنگی تشکیل شود.

بهبود جعفری رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها ضمن تشریح جلسه این کمیسیون و قدردانی از حضور سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ارتباط مستمر اعضای شورای عالی استان‌ها با شوراهای استان­ و شهرستان و شهرهای سراسر کشور، ضروری است که کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تعامل بیشتری با این کمیسیون داشته باشد. باید توجه داشت برنامه‌ریزی به‌هیچ‌عنوان از بالا به پایین جوابگو نبوده و بایستی از پایین به بالا باشد.

جعفری با تشریح عملکرد کمیسیون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها و بابیان اینکه اعضای محترم کمیسیون و مشاوران هریک دارای سوابق اجرایی و مدیریتی در سطح استاندار مدیرکل شهردار و رئیس کمیسیون بوده‌اند ادامه داد: طرح‌های مربوط به گردشگری از کارهای در دست اقدام کمیسیون است.

 در ادامه جلسه خانم ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس پس از شنیدن نظرات اعضا و مشاوران کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با توجه به ظرفیت بالای این کمیسیون از نظرات آن‌ها در ارائه طرح‌های مؤثر به‌ویژه در حوزه فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم.

 وی با تأکید بر اینکه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها ظرفیتی خوبی برای پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی کشور برخوردار است، افزود: متأسفانه امروز مباحث اقتصادی کارهای لازم در امور فرهنگی و اجتماعی را تحت شعاع خود قرار داده است.

 همچنین در ادامه جلسه تعدادی از اعضا و مشاوران کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها، نظرات خود را در رابطه با سیاست‌گذاری طرح‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مطرح و پیشنهاد‌هایی ارائه کردند که ازجمله این پیشنهادها واگذاری زمین به شهرداری‌ها باقیمت دولتی جهت اجرای طرح‌های فرهنگی در سطوح شهرها بود.

در پایان نیز رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها ضمن قدردانی از حضور اعضا و میهمانان پیشنهاد کرد: کارگروه تخصصی بین کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تشکیل شود تا با همفکری در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی جاری در سطوح روستاها و شهرها، راهبردهایی برای انجام کارهای لازم پیش‌بینی کنند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0