يکشنبه, 4 اسفند 1398
رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها:
پیش‌نویس تفاهم‌نامه شورای عالی استان‌ها با شبكه آموزش صداوسیما تصویب شد
۱۹۲۰۲
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ 
۱۶:۳۲:۲۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

حمید بادامی نجات رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با تشریح جلسه این کمیسیون گفت: طرح‌های نحوه تشکیل فراکسیون‌ها در شورای عالی استان‌ها اولین طرح در دستور کار کمیسیون بود که با اصلاحات مدنظر اعضا به تصویب رسید.

 

بادامی نجات با اشاره به بررسی طرح تفاهم‌نامه شبکه آموزش صداوسیما توضیح داد: با توجه به اینکه شبکه آموزش در پیش‌نویس تفاهم‌نامه تغییراتی ایجاد کرده بود این پیش‌نویس بار دیگر موردبررسی قرار گرفت و اعضا با این تغییرات موافقت کردند و امیدواریم همین تفاهم‌نامه منعقد شود تا ما از ظرفیت شبکه آموزش در راستای آموزش شوراها و شهروندان بهره‌برداری کنیم.

 

رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها ادامه داد: همچنین تفاهم‌نامه وزارت آموزش‌وپرورش موردبررسی قرار گرفت که سال‌ها پیش با این وزارت خانه امضا شده بود اما تاکنون استفاده‌ای از این تفاهم‌نامه صورت نگرفته بود؛ بنابراین ما با این تفاهم‌نامه را بازنویسی کردیم تا بتوانیم از ظرفیت وزارت آموزش‌وپرورش در استان‌ها و شهرها استفاده کنیم و هم مجموعه مدیریت شهری در شهرداری‌ها و شوراها بتوانند به آموزش‌وپرورش کمک کنند و هم آموزش‌وپرورش در فرهنگ‌سازی حوزه‌های مدیریت شهری به شوراها و شهرداری‌ها کمک کند. این تفاهم‌نامه با اصلاحاتی مصوب شد تا در صحن علنی شورای عالی استان‌ها به شور گذاشته شود.

 

وی همچنین با اشاره به تغییرات مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها در سطح مدیریتی گفت: امیدواریم این تغییر موجب تحولات مثبت در مرکز آموزش و پژوهش شود. همچنین اساسنامه مرکز پژوهش‌ها موردبررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه مرکز آموزش و پژوهش ادغام‌شده و هر دو حوزه به‌عنوان یک مرکز مستقل ذیل هیئت‌رئیسه و ریاست شورای عالی استان‌ها تشکیل می‌شود نیازمند تغییر اساسنامه بود بنابراین مقرر شد اساسنامه مرکز پژوهش‌ها با تغییراتی در مفاد آن تبدیل به اساسنامه مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استان‌ها تبدیل شود.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0