پنج‌شنبه, 3 بهمن 1398
نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها:
قانون "تغییر كاربری در استان‌های گرمسیری" نیازمند بازنگری است
۱۷۱۲۳
 ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ 
۱۴:۳۴:۵۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نماینده مردم استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها بر ضرورت بازنگری و اصلاح قانون تغییر کاربری در استان‌های خشک و گرمسیری تأکید کرد و افزود: با اصلاح قانون تغییر کاربری، مقرر شده که ۸۰ درصد ارزش زمین‌های کشاورزی به حساب خزانه واریز شود که این از موانع تغییر کاربری حوزه شهری است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، میرزاییان در بیست و دومین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود ضمن قدردانی از همکاری استاندار اصفهان با جامعه شورایی استان اصفهان گفت: شهرستان نطنز دارای مردمانی انقلابی است و به عنوان پایتخت هسته‌ای ایران هنوز مشکل آب شرب دارد که امیدواریم با همکاری وزارت نیرو و تأمین اعتبارات نسبت به تکمیل لوله‌گذاری مسیر آب از نطنز تا سد زاینده‌رود اقدامات لازم انجام شود.

 

وی درباره آستان مقدس آقا علی‌عباس (ع) در جوار شهر بادرود و دستور دفتر مقام معظم رهبری داده شده جهت مشکلات زائران این آستان نیز گفت: هیأت دولت نیز در اردیبهشت‌ماه سال ۹۶، ۱۰ میلیارد تومان جهت هزینه زائرسرا به این آستان اختصاص داد، اما تاکنون فقط یک میلیارد اختصاص یافته است؛ لذا از سازمان اوقاف کشور می‌خواهم پس از سه سال حداقل کوچکترین پیگیری در این خصوص را انجام دهند تا مشکل زائرسرای این آستان حل و فصل شود.

 

وی ادامه داد: ۱۰ درصد از نذورات آستان به سازمان اوقاف واریز می‌شود. لذا امیدواریم شاهد توسعه اقدامات عمرانی و فرهنگی بیشتری در این آستان باشیم.

 

نماینده مردم استان اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه ۱۰ کیلومتر از جاده بادرود کاشان درحوزه شهرستان کاشان هنوز بلاتکلیف مانده است، افزود: متاسفانه معایب کار ۱۸ کیلومتر از جاده حوزه شهر بادرود باقی مانده است که متأسفانه شاهد بروز تصادفات بسیاری در این مسیر هستیم.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکل مسکن و ازدواج جوانان در این استان اشاره کرد و افزود: با اصلاح قانون تغییر کاربری، مقرر شده که ۸۰ درصد ارزش زمین‌های کشاورزی به حساب خزانه واریز شود که این از موانع تغییر کاربری حوزه شهری است؛ چراکه در سه سال اخیر رشد مسکن به افزایش ۳۰۰ درصدی رسیده است؛ در حالی که دولت‌های قبلی به دنبال احداث مسکن مهر به طور محسوس توانستند موجب کاهش قیمت مسکن شوند.

 

وی تأکید کرد: آیا احداث ۵۰ متر اتاق کارگری در باغات خشک شده تغییر کاربری است که کشاورزان مظلوم را با قوه قضاییه درگیر می‌کنید. در حالی که لازم است این قانون تغییر کاربری در استان‌های گرمسیری و خشک اصلاح شود.

 

وی در پایان خواستار تسریع در انجام کارهای اداری جهت الحاق بیمارستان فاطمیه بادرود به دانشگاه علوم پزشکی کاشان و تامین اعتبار  کامل  جهت تکمیل تونل سوم کوهرنگ برای جاری شدن آب های کوه های زاگرس به سد زاینده رود شد.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0