پنج‌شنبه, 3 بهمن 1398
نماینده مردم ایلام در شورای عالی استان‌ها تاکید کرد
لزوم توجه ویژه در خصوص اختصاص اعتبارات ملی به استان ایلام
۱۷۱۲۱
 ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ 
۱۴:۱۲:۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نماینده مردم استان ایلام در شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکلات اقتصادی و اجتماعی این استان از مسئولان خواست که در اختصاص اعتبارات ملی، توجه ویژه‌ای به این استان داشته باشند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، حمدالله بیگی نماینده استان ایلام در شورای عالی استان ها در نطق پیش از دستور خود  در بیست و دومین اجلاس عمومی این شورا با اشاره به وضعیت نامناسب استان ایلام در بسیاری از معضلات اجتماعی و اقتصادی گفت: با اینکه استان ایلام در تورم، محرومیت و بیکاری رتبه اول را دارد، اما باید بگویم در ایثارگری و شهادت نیز این استان در رتبه نخست قرار گرفته اما متأسفانه در اختصاص اعتبارات ملی و بودجه‌ای توجه چندانی به این استان نشده است.

 

وی افزود: مردم استان ایلام که در زمان کارهای سخت قابل اعتماد بوده‌اند، امروز از سوی برخی از مدیران و مسئولان به دست فراموشی سپرده شده‌اند؛ به شکلی که هیچ کارگاه تولیدی و اشتغالزایی در این استان یافت نمی‌شود و این ناشی از برخی سیاست‌های نادرست در توزیع اعتبارات ملی است.

 

نماینده استان ایلام در شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه نباید مرزداران به دست فراموشی سپرده شوند، افزود: مردم ایلام با این همه رشادت و از جان گذشتگی و ایثار و ذخایر نفت و گاز در کنار صبر و بیداری، سهم‌شان دود و بیماری شده است.

 

بیگی ادامه داد: استان ایلام با این همه ذخایر نباید سرانه پایینی در مسائل اجتماعی و اقتصادی داشته باشد. من از مسئولان می‌خواهم برای اختصاص اعتبارات لازم به این استان اهتمام ویژه از خود نشان دهند.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه اصول اخلاقی از جامعه رخت بربسته است، گفت: نباید بی‌تفاوتی به ویروسی همه گیر تبدیل شود و حل موضوعات را به گذر زمان واگذار کرد. ملت ایران ملتی فهیم است و می‌داند چه بر آنها می‌گذرد. ملت ایران به پیروی از منویات مقام معظم رهبری همه ناملایمات را به جان خریده و مردانه به جانب مقصود پیش رفته و از رویارویی با دشمن هراسی ندارد.

 

نماینده استان ایلام در شورای عالی استان ها افزود: آنچه که آن‌ها را آزار می‌دهد بی‌مسئولیتی برخی از مدیران و مسئولان است که تدبیر صحیحی در حوزه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ندارند و نظر اکثریت مردم برخورد قاطع با همین مدیران بی‌کفایت است.

 

بیگی تأکید کرد:‌ باید برای حل مشکلات به اشخاص توانمند که درک درستی از واقعیت‌های درونی و بیرونی کشور و خواسته‌های واقعی مردم دارند، اتکا کرد و زمینه‌سازی برای فعالیت مطلوب احزاب و تشکل‌های سیاسی ایجاد شود.

 

وی با تأکید بر اینکه بزرگترین سرمایه حاکمیت، اعتماد مردم است، ادامه داد: متأسفانه اعتقاد مردم به مسئولان لطمه خورده و باید این اعتماد برگردانده شود؛ زیرا بقای کشور بستگی به اتحاد و یکپارچگی مردم دارد.

 

رئیس کمیسیون امور اقتصادی و برنامه و بودجه شورای عالی استان ها همچنین با انتقاد از برخی اظهارات درباره حذف یارانه‌ها، گفت: چرا لایحه‌ای از سوی دولت و مجلس برای رفع مشکلات مردم تصویب نمی‌شود و تنها در سخنرانی‌های خود حرف از یارانه‌ها می‌زنند. زمینه نشاط در استان‌های کشور به ویژه استان‌های کم برخوردار مانند ایلام باید فراهم شود. استان‌هایی مانند ایلام و خوزستان که دارای بالاترین ذخایر نفت و گاز هستند نباید از سرانه نشاط و شادی و اشتغال کم، برخوردار باشند.

 

بیگی  تأکید کرد: ملت ایران در تمام صحنه‌های پرخطر به حمایت از آرمان‌های انقلاب و تحقق شعارهای ارزشمند آن یعنی «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» برخواسته و به پیروی از رهنمودهای امام راحل تمام تلاش خود را کرده‌ است.

 

وی تأکید کرد: وزیر راه و شهرسازی سال گذشته در بازدید خود از ایلام به مردم قول راه‌آهن و چهار بانده کردن مسیر دوم عتبات عالیات را داد، اما متأسفانه تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0