پنج‌شنبه, 2 آبان 1398
در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان ها پیشنهاد شد:
تشكیل اتحادیه شهرداری ها و دهیاری ها گام موثر برای رسیدن به مدیریت یكپارچه شهری
۱۵۹۴۵
 ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ 
۱۶:۸:۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

عبدی آذر گفت: پیشنهاد کمیسیون عمران و حمل و نقل پیرامون پیش نویس طرح تشکیل اتحادیه شهرداری ها و دهیاری ها بود که کارشناسان کمیسیون عمران و حمل و نقل کلیات آن را ارائه کردند . در صورت کامل و تصویب شدن می تواند گام موثری برای مدیریت یکپارچه شهری باشد.

ناصر عبدی آذر رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به جلسه کمیسیون متبوعش که پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهارداشت: عضویت نماینده کمیسیون عمران در هیات امنای شورای پژوهش را در دستور کار داشیم که آقای مهرداد امینی زاده نماینده کرمان انتخاب شدند.

وی با اشاره به طرح یک فوریتی ساماندهی نظام مدیریت روستاهای فاقد دهیاری از طریق ایجاد دهیاری های معین گفت: کمیسیون پیشنهاداتی در خصوص روستاهای فاقد دهیاری که شورا دارند؛ ارائه کرد. پیشنهاد شد که چنانچه یک روستا فقط دهیاری معین انتخاب می شود توسط همان شورای همان روستا انتخاب شود و طرح و برنامه های آن نیز با شورای روستا باشد که برای وصول در صحن علنی شورای عالی استان ها به هیات رئیسه ارائه شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای عالی استان ها تصریح کرد: دستور کار دیگر که از شورای استان اصفهان پیشنهاد شد  در خصوص اضافه شدن چندین بند به تخلفات راهنمایی و رانندگی بود که در کمیسیون عمران مورد بحث قرار گرفت که جنبه محیط زیستی و حمایت از حیوانات را داشت.

مقرر شد از طراح طرح و نماینده حقوقی ریاست جمهوری و نمایندگان محیط زیست برای جلسه آتی جهت ارائه نظرات کارشناسی در خصوص این طرح دعوت به عمل آید.

عبدی آذر در پایان افزود: پیشنهاد دیگر کمیسیون پیرامون پیش نویس طرح تشکیل اتحادیه شهرداری ها و دهیاری ها بود که کارشناسان کمیسیون عمران و حمل و نقل کلیات آن را ارائه کردند. در صورت کامل وتصویب شدن می تواند یکی از طرهای ماندگار و اقدامات مهم این کمیسیون و شورای عالی استان ها باشد و می تواند گام موثری برای مدیریت یکپارچه شهری باشد.

انتهای پیام/2

 


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0