پنج‌شنبه, 2 آبان 1398
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری و روستایی شورای عالی استان‌ها خبر داد:
همكاری با دستگاه‌های مربوطه برای به‌روزرسانی قوانین مرتبط با پسماند
۱۵۹۴۲
 ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ 
۱۵:۳۶:۲۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

افتخاری با اشاره حضور نماینده 8 دستگاه مرتبط با پسماند در جلسه کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری و روستایی شورای عالی استان‌ها گفت: از دستگاه‌های سراسر کشور درخواست کرده‌ایم تا نظرات و پیشنهاد‌ها خود در حوزه پسماند را برای کمیسیون ارسال کنند.

 

عباس افتخاری رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری و روستایی شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، با اشاره به برگزاری جلسه این کمیسیون در بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها گفت: محوریت این جلسه موضوع پسماند بود که خوشبختانه 8 میهمان از دستگاه­های مربوطه ازجمله سازمان محیط‌زیست، سازمان پسماند، سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های مربوطه حضور داشتند.

 

افتخاری بابیان اینکه چندین جلسه کمیسیون به موضوع پسماند اختصاص‌یافته است توضیح داد: قوانین حوزه پسماند مربوط به سال 1393 است و با توجه به تغییر شرایط می‌بایست قوانین نیز به‌روزرسانی شود.

 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری و روستایی شورای عالی استان‌ها با اشاره به فراخوان این کمیسیون به دستگاه‌های ملی و استانی مرتبط با موضوع پسماند گفت: ما قوانین پسماند و نظرات کمیسیون را به سراسر کشور ارسال کردیم و از دستگاه‌های مربوطه خواستیم تا نظرات و پیشنهاد‌ها خود را در موضوع پسماند برای ما ارسال کنند که نظراتی در این باب ارسال شد.

 

وی ادامه داد: در این جلسه با حضور سایر دستگاه‌های دخیل نظرات جمع‌آوری‌شده بررسی شد که متأسفانه به اجماع نرسیدیم و مقرر شد یک فرصت یک‌ماهه در اختیار ترجمان‌ها قرار گیرد تا نظرات اصلاحی خود را کتباً به ما اعلام کنند و در جلسه آتی حضور یابند و به‌صورت حضوری این موارد بررسی شود تا بتوانیم یک طرح کارشناسی شده و کاملی را برای تصویب به صحن مجلس ارسال کنیم.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0