پنج‌شنبه, 21 آذر 1398
نماینده استان یزد در شورای عالی استان ها:
عدم واگذاری امر مردم بر مردم با روح قانون مغایرت دارد
۱۵۸۷۴
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ 
۱۴:۱۸:۳۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

غلامعلی سفید گفت: شهرهایی هستند بعد از انتخاب شهردار  از 40 الی 60 روز نه از وزارت کشور جواب مکتوب دریافت کرده اند نه ابلاغ دریافت کرده اند. این عدم واگذاری امر مردم بر مردم با روح قانون مغایرت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، غلامعلی سفید نماینده استان یزد در شورای عالی استان ها در نوزدهمین اجلاس شورای عالی استانها که با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و رئیس مرکز حل اختلاف برگزار شد، اظهارداشت: اوایل انقلاب شوراهای اسلامی از منزلت بالایی برخوردار بودند. شورا و شهادت از شعارهای انقلاب است.

وی با بیان اینکه با گذشت زمان اتفاقاتی رخ داد که برای شوراهای اسلامی مشکلاتی به وجود آمد گفت: اینکه مرتب به شوراها بگویند چه کار کند و نکند؛ به آن دستور دهند، نحوه مناسبی نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در ادامه به یکی از اختیارات شوراها مبنی بر انتخاب شهردار اشاره کرد و بیان کرد: انتخاب شهردار در قانون آمده است که از مهم ترین وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی است. وزارت کشور موظف است بعد از انتخاب شهردار از سوی شوراها، ظرف 10 روز یا ابلاغ آن را صادر کند یا با ذکرمستندات به صورت مکتوب بگوید چه معایبی وجود دارد و شورا بررسی کند. ولی در عمل این اتفاق رخ نمی دهد. 

غلامعلی سفید در ادامه مطلب فوق افزود: اگر شوراهای اسلامی مستندات وزارت کشور را تائید کنند باید نفر جدید را انتخاب کنند. در غیر این صورت بر مصوب خود پافشاری می کنند و موضوع را به حل اختلاف می برد. وزارت کشور ایرادات خود را به صورت مکتبوب ارسال نمی کند.

وی در پایان تاکید کرد: شهرهایی هستند بعد از انتخاب شهردار  از 40 الی 60 روز نه از وزارت کشور جواب مکتوب دریافت کرده اند نه ابلاغ دریافت کرده اند.این عدم واگذاری امر مردم بر مردم با روح قانون مغایرت دارد.

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0