پنج‌شنبه, 21 آذر 1398
نماینده استان اصفهان درشورای عالی استان ها تاکید کرد:
ضرورت تقویت جایگاه شوراهای اسلامی در راستای رفع محرومیت ها
۱۵۸۷۳
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ 
۱۳:۴۹:۱۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

عباس محمد صالحی گفت: با منعطف ساختن نظر دولت ومجلس به سمت و سوی این نهاد مردمی بیش از پیش در رفع محرومیت ها و گسترش توسعه پایدار و ایجاد اشتغال گام برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،  عباس محمد صالحی  نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها در نوزدهمین اجلاس شورای عالی استانها که با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و رئیس مرکز حل اختلاف برگزار شد شوراهای اسلامی را حلقه ارتباط بین دولت و مردم معرفی کرد و اظهارداشت: شوراها در گسترش توسعه سیاسی و نهادهای مدنی نقطه عطفی محسوب می شوند. درمدیریت محلی کشور تاثیر بسزایی دارند. اما متاسفانه این نهاد مقتدر ومردمی در خزان بی توجهی دولتمردان و مجلس و گاه قوه قضائیه پژمرده و افسرده می شوند.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی به آنچه که درقانون اساسی آمده است دست نیافته است، گفت: اکنون فرصتی ناب در اختیار داریم. تا با واگذاری اختیارات قانونی شوراهای اسلامی در جهت رسیدن به دستاوردهای بالای نظام جمهوری اسلامی بیشتر بکوشیم. با منعطف ساختن نظر دولت ومجلس به سمت و سوی این نهاد مردمی بیش از پیش در رفع محرومیت ها و گسترش توسعه پایدار و ایجاد اشتغال گام برداریم.

نماینده استان اصفهان در شورای عالی استانها در ادامه سخنان خود به پاره ای مشکلات فرا روی شوراها اشاره کرد و بحث ماموریت اعضا را جهت شرکت در جلسات یکی از مشکلات آن ها برشمرد و تصریح کرد: بارها این مهم به مسئولین مطرح شده ولی هنوز این معظل باقی مانده است.

عباس محمد صالحی پیشنهاد کرد: کمیته ای برای دفاع از حقوق شوراها تشکیل شود.

وی در پایان سخنان خود بحث ورود سازمان بازرسی به شورا وشهرداری را از دیگر مشکلات عنوان کرد و افزود: چرا باید سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری مصوبات شوراها را که روند خود را به صورت قانونی طی کرده است باطل کند.

انتهای پیام/2  

 


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0