پنج‌شنبه, 21 آذر 1398
نماینده استان یزد در شورای عالی استان ها پیشنهاد کرد:
ضرورت تشكیل كمیته ای مشترك بین معاونت حقوقی دولت و شورای عالی استان ها جهت پیگیری اصول مغفول مانده قانون اساسی
۱۵۸۷۱
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ 
۹:۵۶:۴۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سید محمود میر ابوالقاسمی گفت: کمیته ای مشترک بین معاونت حقوقی دولت و شورای عالی استان ها جهت پیگیری اصول مغفول مانده قانون اساسی در رابطه با حقوق شهروندی و مدنی تشکیل شود. حقوق شهروندی و مدنی از اصولی است که کمتر به آن توجه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،  سید محمود میرابوالقاسمی نماینده استان یزد در شورای عالی استان ها نوزدهمین اجلاس شورای عالی استانها که با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و رئیس مرکز حل اختلاف برگزار شد ضمن تشکر از رویکرد حمایتی وی از جامعه بزرگ شوراها اظهارداشت: در حال حاضر یکی از مسائلی که در مجلس و دولت مطرح است بحث مدیریت و یا هماهنگ یکپارچه شهری است. در صورتی که هماهنگی بین شورای عالی استان ها و دولت علی الخصوص معاونت حقوقی صورت می گرفت؛ شاید بحث مدیریت یکپارچه شهری 20 سال زمان نمی برد.

وی با بیان اینکه دنیا حکمروایی شهری را تجربه می کند گفت: 40 سال از عمر با برکت انقلاب گذشته؛ 20 سال نیز از اجرای قانون شوراها می گذرد ولی هنوز خبری از مدیریت یکپارچه شهری نیست. به چه علت باید طرح مدیریت یکپارچه شهری در مجلس مورد موافقت قرار نگیرد.؟ این مهم چه زمانی باید اجرا شود؟

نماینده استان یزد در شورای عالی استان ها در ادامه پیشنهاد کرد: کمیته ای مشترک بین معاونت حقوقی دولت و شورای عالی استان ها جهت پیگیری اصول مغفول مانده قانون اساسی در رابطه با حقوق شهروندی و مدنی تشکیل شود. حقوق شهروندی و مدنی از اصولی است که کمتر به آن توجه شده است.

میرابوالقاسمی تاکید کرد: از مترقی ترین اصول قانون اساسی فصل شوراهاست. شاهد هستیم دامنه اختیارات شوراها از اول انقلاب تاکنون به شدت کاسته شده است.  دولت، مجلس و شوراها همه یک هدف برای توسعه و پیشبرد کمی و کیفی دارند. شوراها هدفی جز خدمت به مردم ندارند.

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0