سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
رئیس کمیسیون محیط‌زیست، سلامت و خدمات شهری و روستایی خبر داد:
تهیه پیش‌نویس طرح اصلاح قانون مدیریت پسماند با همكاری دستگاه­ های ذی­ربط
۱۵۸۵۹
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ 
۱۵:۳۳:۴۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

افتخاری با بیان اینکه  پیش‌نویس طرح اصلاح قانون مدیریت پسماند با همکاری دستگاه­ های ذی­ربط تهیه شده است گفت: منتظریم نظرات سایر دستگاه‌های مرتبط با بحث پسماند را دریافت کنیم تا پس از تکمیل به صحن شورای عالی استان‌ها ارسال کنیم.

 

عباس افتخاری رئیس کمیسیون محیط‌زیست، سلامت و خدمات شهری و روستایی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، امروز در نوزدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها طرح‌های مختلفی در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت: طرح «ارزیابی عملکرد، نارسایی‌ها، کمبودها، در مناطق آسیب‌دیده از حوادث طبیعی در سطح کشور منطبق با مقتضیات محلی» مهم‌ترین طرحی بود که در کمیسیون محیط‌زیست، سلامت و خدمات شهری و روستایی مورد بررسی قرار گرفت.

 

افتخاری با بیان این‌که پیش‌نویس این طرح آماده شده است، توضیح داد: یک فراخوان به سراسر کشور ارسال شده است تا نظرات دستگاه‌های مرتبط با موضع از سایر استان‌ها دریافت شود.

 

رئیس کمیسیون محیط‌زیست، سلامت و خدمات شهری و روستایی ادامه داد: در رابطه با این طرح معاون جمعیت هلال‌احمر کشور، نماینده سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران و نماینده سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران مهمان امروز جلسه کمیسیون بودند تا از نظرات آن‌ها نیز استفاده شود. مقرر شد دستگاه‌های مرتبط با طرح نظرات پیشنهادی و اصلاحی خود را برای پربار شدن طرح ارسال کنند تا پس از تصویب در صحن شورای عالی استان‌ها به مجلس ارسال شود.

 

وی با اشاره به طرح المپیاد فرهنگی ورزشی نمایندگان شوراهای شهر و روستا بیان کرد: پیش‌نویس این طرح نیز آماده شده است و قرار است پس از دریافت نظر سایر کمیسیون‌ها، این طرح در دستور کار صحن قرار گیرد.

 

افتخاری اضافه کرد: بحث خط‌مشی‌ها و سیاست‌های اداره شورای عالی استان‌ها نیز مطرح شد که اعضا نظرات پیشنهادی و اصلاحی خود را ارائه دادند.

 

رئیس کمیسیون محیط‌زیست، سلامت و خدمات شهری و روستایی در پایان با اشاره به پیش‌نویس طرح اصلاح قانون مدیریت پسماند نیز گفت: در مورد این موضع چند جلسه بحث شده است و طرح کامل و جامعی به نظر می‌رسد و منتظریم نظرات سایر دستگاه‌های مرتبط با بحث پسماند را دریافت کنیم تا پس از تکمیل به صحن شورای عالی استان‌ها ارسال کنیم.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0