سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس:
با توجه به شرایط حساس كنونی كشور نباید به لایحه مالیات برارزش افزوده رأی مثبت داده شود
۱۵۸۰۲
 ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ 
۱۵:۱:۳۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مهرداد بائوج لاهوتی گفت: با توجه به شرایط حساس کنونی کشور نباید به این لایحه رأی مثبت داده شود هر چند کشور باید از طریق مالیات اداره شود اما این اصل به هر قیمتی نباید اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، مهرداد بائوج لاهوتی رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه مالیات بر ارزش افزوده اظهارداشت: قانون مالیات بر ارزش افزوده به صورت آزمایشی در حال اجرا است که دولت باید در جهت رفع نقاط ضعف، لایحه‌ای به مجلس ارائه می‌کرد. مالیات بر ارزش افزوده در همه جای دنیا در حلقه نهایی از مصرف‌کننده دریافت می‌شود اما در حال حاضر در کشور ما، مالیات از حلقه‌های مختلف از تولید‌کننده، عمده‌فروش، خرده فروش تا مصرف کننده دریافت می‌شود؛ این شیوه موجب افزایش قیمت نهایی کالاها خواهد شد.

وی تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی اسم مالیات بر ارزش افزوده را در این لایحه به مالیات بر فروش تغییر داده است، در برخی مواد نیز آمده تا پیمانکاران نیز عوارض پرداخت کنند هر چند مالیات بر درآمد و مالیات بابت مصرف مواد و محصولات مختلف را پرداخت می‌کنند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به شرایط حساس کنونی کشور نباید به این لایحه رأی مثبت داده شود هر چند کشور باید از طریق مالیات اداره شود اما این اصل به هر قیمتی نباید اجرایی شود.

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0