سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
رئیس فراکسیون توسعه روستایی شورای عالی استان ها خبرداد:
انعقاد تفاهمنامه شورای عالی استانها با وزارت جهاد كشاورزی در آینده نزدیك
۱۵۶۸۴
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ 
۱۴:۵۷:۳۸

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

علی قاسمی در تشریح جلسه فراکسیون توسعه روستایی با مدیر کل توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی از انعقاد تفاهمنامه در آینده نزدیک خبر داد.

علی قاسمی رئیس فراکسیون توسعه روستایی شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها با بیان اینکه فراکسیون متبوعش به صورت تخصصی مباحث و معضلات روستائیان را با حضور مدیران مرتبط پیگیری می کند اظهارداشت: آخرین جلسه این فراکسیون با حضور دکتر شجری مدیر کل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد و مشکلات مختلف پیرامون تولید محصولات کشاورزی و صادرات به بازارهای خارجی بحث و تبادل نظر شد.

وی گفت: پس از بررسی مشکلات کشاورزان در جلسه با مدیر کل توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی قرار بر این شد که در جلسات آینده تفاهمنامه ای ما بین شورای عالی استان ها و وزارت جهاد کشاورزی با هدف بهبود و ارتقا سطح زندگی کشاورزان و روستائیان و به تبع آن جلوگیری از مهاجرت و تامین امنیت غذایی کشورکه حراست از تمامیت ارضی کشور را به همراه دارد منعقد شود.

رئیس فراکسیون توسعه روستایی شورای عالی استان ها تصریح کرد: برخی از محصولات صادر شده به علت مشکلاتی به کشور برگشت می خورد. مثلا گوجه فرنگی در صادرات به پاکستان به علت بالا بودن نیترات به کشور بازگشت داده شد.

قاسمی فراهم نبودن زیر ساخت های صادرات را از دیگر مشکلات و مباحثی عنوان کرد که در فراکسیون مورد بحث قرار گرفت و افزود: عدم ترویج و آموزش به کشاورزان از دیگر موضوعاتی است که دراین جلسه مطرح شد.

 وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه 6 میلیون تن درسال محصولات کشاورزی صادر می شود گفت: بازارهای قابل قبولی وجود دارد که استفاده نمی شود. بازار خارجی طوری نیست که هر وقت بار اضافه وجود داشته باشد صادر شود؛ بلکه باید به بازار به صورت مستمر محصولات صادر شود.

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0