سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها:
جبران كمبود فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان نیازمند پیش‌بینی اعتبار ویژه است | كمبود 11 هزار كلاس در استان
۱۵۶۸۳
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ 
۱۲:۱:۳۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

گرگیج بابیان اینکه با کمبود ۱۱ هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان مواجه هستیم گفت: راهکار جبران کمبود فضای آموزشی این استان پیش‌بینی ردیف اعتباری مستقل در برنامه بودجه سالانه کشور است.

 

شه بخش گرگیج نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها کمبود فضای آموزشی را سبب افت راندمان آموزشی در استان سیستان و بلوچستان دانست و گفت: این استان ازنظر وسعت و پراکندگی یکی از وسیع‌ترین استان‌های کشور است و به دلیل پراکندگی بیش‌ازحد و فاصله زیاد روستاها از همدیگر علیرغم تلاش‌های صورت گرفته بحث تجهیز و ساخت فضای آموزشی توسط دولت و خیرین متأسفانه هنوز هم با کمبود ۱۱ هزار کلاس درس مواجه هستیم و بیش از ۶ هزار کلاس تخریبی هستند و بیش از ۴ هزار کلاس درس نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

 

گرگیج بابیان اینکه اعتبارات اندک تخصیص‌یافته نمی‌تواند مشکل فضای آموزشی این استان را حل کند، توضیح داد: آموزش‌وپرورش زیربنای توسعه هر جامعه و مکانی برای پرورش افکار توسعه و محلی برای ارتقای سطح علمی و مدیریت هوشمند است. وقتی‌که در حوزه زیرساخت‌های آموزشی پایین‌ترین رتبه کشور را داریم خودبه‌خود موتور محرکه استان حالت ایستایی به خود می‌گیرد.

 

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها راهکار جبران کمبود فضای آموزشی این استان را در پیش‌بینی ردیف اعتباری مستقل در برنامه بودجه سالانه کشور دانست و درخواست کرد: از دولت محترم و همچنین معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور می‌خواهیم به این خواسته‌ی بسیار اساسی و به‌حق مردم این استان جامعه عمل بپوشانند.

 

وی افزود: سفر آقای نوبخت در پایان سال ۹۷ نقطه‌های امید و اتصال در حوزه‌های مختلف بود و قول ۶ هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف و طرح‌های متفاوت خبری مسرت‌بخش بود و تحقق این وعده مورد انتظار مردم آن خطه است.

 

گرگیج ادامه داد: از رسانه‌ها، خطابه‌های مختلف برحسب فرصت عنوان کرده‌ایم که توجه به منابع درونی استان چهره محرومیت‌های تاریخی را از استان می‌زداید. لازم است زیرساخت‌های اولیه برای استفاده از منابع درونی توسط دولت مهیا گردد. اگر ورود بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری را در استان بسیار کم‌رنگ می‌بینیم باید دلیلش را عدم آماده‌سازی زیرساخت‌ها دانست. متأسفانه بعضی نادانسته مسائل امنیتی را دلیل عدم توسعه‌نیافتگی استان می‌دانند البته مشخص است اگر آسیب‌های اجتماعی در نقطه‌ای بیشتر از حد متعارف باشد خودبه‌خود امنیت هم از بین می‌رود تصمیم‌های درست، نگاه متوازن و عدالت محور، توجه به کانون‌های توسعه ازجمله آموزش‌وپرورش و آموزش عالی، تقویت بنیه اقتصادی با اولویت منابع درونی استان بالأخص کشاورزی و شیلات و استفاده درست از مرزهای طولانی استان موضوعات کلیدی و توسعه زایی هستند که آسیب‌های موجود را در یک برنامه کوتاه‌مدت به فرصت‌های بی‌بدیلی مبدل می‌نمایند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0