يکشنبه, 5 خرداد 1398
رییس شورای اسلامی استان هرمزگان :
محور میناب - سیریك و جاسك - كنارك به جاده ی مرگ تبدیل شده است
۱۵۶۱۴
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ 
۱۴:۴۸:۴۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رییس شورای اسلامی استان هرمزگان در دیدار با مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان خواستار دوبانده شدن مسیر میناب - سیریک و جاسک - کنارک شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، حسن حاجی زاده رییس شورای اسلامی استان هرمزگان در دیدار با مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: یکی از مهم ترین دغدغه ی مردم این منطقه نامناسب بودن این جاده و تبدیل  شدن آن به جاده مرگ است .

وی افزود: وفور شترهای سرگردان موجب افزایش آمار تصادفات شده است .

رئیس شورای اسلامی استان هرمزگان تنها دارا بودن 6% راه آسفالت را شایسته ی مردمان نجیب و شریف بشاکرد ندانست و افزود: از هزار و 647  کیلومتر راه روستایی تنها 101 کیلومتر آسفالت است که این نسبت حتی از میانگین استانی نیز فاصله ی زیادی دارد و نیازمند نگاه ملی برای تحول در راه های روستایی بشاکرد داشت تا طی 2 سال آینده این میزان به 60% برسد.

حاجی زاده همچنین به مشکلاتی در مسکن مهر اشاره کرد و افزود: برای تامین اعتبار سایت های مسکن مهر بایستی برنامه ریزی شده و هر چه سریعتر به پایان برسد

وی وجود بافت های فرسوده، فقدان طرح جامع وتفصیلی در بسیاری از شهرهای استان را از دیگر مشکلات موجود برشمرد .

مدنی عضو شورای اسلامی استان هرمزگان در این نشست گفت: ضعف مدیریت و برنامه ریزی چالش امروز و فردای ماست، یکی از راه های رسیدن به اهداف نحوه ی استفاده ی صحیح ازامکانات موجود است.

به گفته وی؛ علیرغم ساخت راه های جدید، راه های قدیمی ما در حال فرسودگی است چنانچه تلاش نشود به افق مورد نظر نخواهیم رسید.

مدنی بر تلاش مضاعف در افزایش اعتبارات ملی تاکید کرد و خواستار شفاف سازی اعتبارات ملی و استانی شد.

به گفته این عضو شورای اسلامی استان هرمزگان؛ طی 80 کیلومتر محور جناح به بستک 40 آبنما داریم ،انتظار می رود سالی سه یا چهار آبن ما را تبدیل به یک پل کنند که حداقل طی 10 سال آینده به پایان برسد.

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0