يکشنبه, 5 خرداد 1398
نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها خبر داد:
اقشار كم درآمد روستاها و عشایر كشور با كمك خیرین بیمه می شوند
۱۵۶۱۳
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ 
۱۴:۳۵:۴۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

صوفی با اشاره به جلسه نمایندگان شورای عالی استان‌ها با مدیرعامل ستاد مرکزی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: پیشنهاد دادیم با کمک خیرین و تشکیل صندوق‌های خیریه در استان‌ها، قشر ضعیف روستایی و عشایر کشور تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.

 

سعید صوفی نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها با اشاره به جلسه نمایندگان شورای عالی استان‌ها با محمدرضا واعظ مهدوی مدیرعامل ستاد مرکزی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در دانشگاه تهران گفت: طبق رایزنی‌های پیشین، این جلسه برای توسعه بیمه عشایر و روستائیان برگزار شد.

 

صوفی ادامه داد: ایده اولیه این طرح را خیری به نام حاج رمضانعلی مهانپور در روستای ضامنجان شهرستان اراک اجرا کرده است. به این صورت که با تشکیل یک صندوق کوچک و کمک گرفتن از خیرین دیگر 70 نفر از افراد ضعیف روستای ضامنجان را 8 سال قبل بیمه کرده و با کمک همین خیران حق بیمه آن‌ها را پرداخت می‌کند که اکنون این تلاش به بار نشسته است و افراد بیمه‌شده ماهیانه حقوقی از بیمه دریافت می‌کنند.

 

نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: بر این اساس ما تصمیم گرفتیم از طریق شورای عالی استان‌ها این طرح را با مدیرعامل ستاد مرکزی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در میان بگذاریم تا بتوانیم این طرح را به‌صورت کشوری اجرا کنیم.

 

نماینده شورای عالی استان‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در همین راستا صبح دیروز (سه‌شنبه) با مدیرعامل این ستاد جلسه‌ای گذاشته شد تا بتوانیم این طرح را مطرح کنیم که مورد استقبال وی قرار گرفت و قرار بر این شد تا صندوق‌هایی در هر استان تشکیل شود و از خیرین برای کمک به این صندوق دعوت به عمل‌آوریم تا با تأمین منابع مالی موردنیاز بیمه تأمین اجتماعی روستاییان فراهم شود.

 

عضو کارگروه توسعه روستایی مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در صورت اجرایی شدن این طرح روستائیان و عشایر کم‌بضاعت، خانواده‌های بی‌سرپرست و بد سرپرست می‌توانند تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند تا افزون بر استفاده از خدمات درمانی در آینده نیز از خدمات بازنشستگی آن بهره‌مند شوند.

 

وی با اشاره به مزیت‌های این طرح بیان کرد: اجرای این طرح می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد و زندگی شرافتمندانه‌تری برای قشر ضعیف روستائیان و عشایر فراهم نماید.

 

صوفی بابیان اینکه در آینده نیز جلسه‌ای در محل دبیرخانه شورای عالی استان‌ها با آقای وعظ مهدوی برگزار خواهد شد تا بتوانیم این طرح را جزئی‌تر بررسی کرده و به نتیجه مطلوب برسیم گفت: مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای میان شورای عالی استان‌ها و ستاد مرکزی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر امضا شود.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0