يکشنبه, 5 خرداد 1398
نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها:
طرح انتقال آب دریای مازندران به سمنان كارشناسی شده است | سمنانی‌ها راضی به تخریب دریای مازندران نیستند
۱۵۶۱۰
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ 
۱۰:۲۶:۴۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شاه‌حسینی با اشاره به طرح انتقال آب دریای مازندران به استان سمنان گفت: این طرح توسط گروه‌های کارشناسی مطالعه شده است بنابراین پیوست‌های زیست‌محیطی هم در آن لحاظ شده است.

 

رضا شاه‌حسینی نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به طرح انتقال آب دریای مازندران به استان سمنان گفت: با توجه به اینکه استان سمنان استان سمنان ششمین استان پهناور ایران است با جمعیت نزدیک به 700 هزار نفر موقعیت بسیار خوبی برای پذیرش سرریز جمعیت تهران دارد و می‌تواند اضافه جمعیت استان تهران را در خود جا دهد.

 

شاه‌حسینی ادامه داد: اما یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که اجازه استفاده از این ظرفیت و موقعیت را نمی‌دهد کمبود آب و خشک‌سالی در این استان است؛ بنابراین نیاز است فکر جدی برای این مسئله کرد.

 

وی افزود: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده درزمینه تأمین آب موردنیاز استان، از دوره دولت‌های پیشین مطالعاتی صورت گرفته است و درنهایت تصمیم بر این شده است که بهترین راه برای تأمین آب موردنیاز استان سمنان انتقال آب از دریای مازندران است.

 

نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: ما توقع داریم برادران ما در استان هم‌جوار یعنی مازندران کمک کنند تا بتوانیم مشکل استان را کم کنیم.

 

شاه‌حسینی بابیان اینکه ما توقع داریم این طرح کاملاً به‌صورت کارشناسی شده جلو برود بیان کرد: باید همه جوانب کار در نظر گرفته شود تا انتقال آب صدمه‌ای به دریا و محیط‌زیست استان مازندران نرساند چراکه ما خود از این دریا بهره‌برداری می‌کنیم و تمام تفریحات ما در ساحل این دریا صورت گرفته است بنابراین راضی به کوچک‌ترین تخریبی نیستیم.

 

نماینده استان سمنان در شورای عالی استان‌ها رابطه مردم استان‌های سمنان و مازندران را رابطه برادرانه خواند و گفت: انتقال آب از دریای مازندران کار کارشناسی شده است و چندین گروه مطالعاتی بر روی این موضوع کارکرده‌اند بنابراین این پیوست‌های محیطی زیستی لحاظ شده است.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0