چهارشنبه, 2 مرداد 1398
    /  2
نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها:
نیم قرن تاخیر احداث پروژه راه‌آهن، گرمسار و بادرود | سهم 1درصدی شهرستان نطنز از بودجه سایت هسته پرداخت شود
۱۵۴۹۴
 ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ 
۱۳:۲۶:۲۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

میرزائیان با بیان اینکه پروژه راه‌آهن گرمسار و بادرود مصوبه سال ۴۸ است، گفت: چرا فاصله راه آهن شمال - جنوب را که ۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی را کاهش می‌دهد، اجرا نمی‌کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان­ها، حسین میرزائیان نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها، صبح امروز در چهاردهمین اجلاس عمومی این شورا که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بیش از ۱۰ درصد شهدای انقلاب از استان اصفهان است و اصفهان اگرچه به عنوان استان برخوردار قلمداد می‌شود، اما بیش از نیمی از ۲۴ شهرستان آن دچار کم آبی هستند.

 

وی با بیان اینکه این روز‌ها شاهد جاری شدن رگ حیاتی استان زاینده‌رود در بستر خشک این رودخانه هستیم، افزود: من به نمایندگی از ۶ میلیون نفر از مردم استان اصفهان از رئیس جمهور تشکر می‌کنم.

 

نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه از دولت و بانک مرکزی استدعا داریم نسبت به پرداخت تسهیلات بلاعوض به کشاورزان اصفهان عنایت کند، تصریح کرد: شهرستان نطنز به عنوان پایتخت هسته‌ای ایران هنوز دچار کمبود آب آشامیدنی است و همین مقدار آب تهیه شده هم ناسالم است و باید اعتبارات ویژه جهت انتقال آب زاینده‌رود به نطنز انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه هنوز یک درصد بودجه سایت هسته‌ای شهید احمدی روشن به شهرستان‌های نطنز، بادرود و خالدآباد که در دولت هشتم تصویب شد اختصاص نیافته است،گفت: متأسفانه چند سالی است اعتباری از بودجه یک درصد هسته‌ای به شهرستان تخصیص نداشته است و .مبلغ ناچیزی هم که تخصیص یافته بر اساس عدالت نبوده است.

 

میرزائیان با بیان اینکه پروژه راه‌آهن گرمسار و بادرود مصوبه سال ۴۸ است، گفت: چرا فاصله راه آهن شمال - جنوب را که ۴۰۰ کیلومتر خطوط ریلی را کاهش می‌دهد، اجرا نمی‌کنند. ایستگاه راه آهن بادرود مرکز سه راهی کشور است و روزانه ۲۲ قطار مسافربری در این ایستگاه متوقف می‌شوند.

 

نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه از وزیر کشور تقاضا دارم هر چه سریع‌تر نسبت به اجرا و اصلاح قوانین کشوری اقدام کند، خاطرنشان کرد: وجود یک مشکل جزئی در ارتقای یک بخش به شهرستان در یکی از استان‌ها نباید قانون تقسیمات کشوری را متوقف کند.
 

میرزائیان در ادامه نطق پیش از دستور خود در اجلاس چهاردهم شورای عالی استانها خواستار شد: بخشداری امام زاده به مرکزیت شهربادرود به فرمانداری بادرود ارتقا یابد و همچنین شهرداری خالد آباد به بخشداری خالد آباد و 2 دهستان اریسمان و ده آباد به 2 شهر مستقل ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه یکی از خواسته‌های مردم الحاق بیمارستان فاطمیه و مراکز بهداشتی بادرود به دانشگاه علوم پزشکی کاشان است، اظهار کرد: علی رغم موافقت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان این امر از طرف وزارت بهداشت انجام نشده است.

 

میرزائیان با اشاره به اینکه یکی از آرزو‌های مردمان کاشان، نطنز، بادرود و اردستان ایجاد یک استان مستقل به عنوان استان اصفهان شمالی و یا کاشان است، اظهار کرد: از مسئولین وزارت کشور تقاضا داریم با توجه به ظرفیت‌های این مناطق و جمعیت قریب به یک میلیون نفر اقدام به ایجاد استان جدید کنند.

 

نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها در ادامه اظهار کرد: شهرک صنعتی بادرود قریب به ۱۰ سال است که زیرساخت های آن مانند آب، برق و جاده تأمین شده است، ولی دریغ از یک سرمایه‌گذار که جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه حضور یابد.

 

به گفته وی؛ طی سفر مقام معظم رهبری در شهریور سال 1395 به امام زادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد مقرر شد مبلغ 10 میلیارد تومان بر اساس مصوبه هیات محترم دولت در تاریخ 2 /3 /96 از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسط بنیاد مسکن نسبت به احداث زائر سرا در این امام زادگان انجام  گیرد که متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0