چهارشنبه, 2 مرداد 1398
تشریح جلسه كمیسیون آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها از زبان رئیس
۱۵۴۹۲
 ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ 
۱۷:۳۰:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

حمید بادامی نجات ضمن تشریح جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها گفت: تفاهم‌نامه سه‌جانبه شورای عالی استان‌ها، وزارت کشور و سازمان صداوسیما در این جلسه بررسی شد و مورد پیگیری دوباره قرار گرفت.

 

حمید بادامی نجات رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها ضمن تشریح جلسه این کمیسیون گفت: جلسه کمیسیون با طرح‌های در دستور کار ارجاع شده از سوی شورای عالی استان‌ها آغاز شد و مجدداً تفاهم‌نامه سه‌جانبه شورای عالی استان‌ها، وزارت کشور و سازمان صداوسیما بررسی شد و مورد پیگیری دوباره قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: در کنار این، طرح یک‌فوریتی اساسنامه تیپ که در اجلاس قبلی شورای عالی استان‌ها مطرح‌شده و بنا به تغییراتی که در ماهیت طرح اتفاق افتاد مقرر شد که مجدداً کمیسیون این طرح را بررسی کرده و نظرات خود را اعلام کند که این اتفاق رخ داد و کمیسیون همچنان اصرار بر این مسئله دارد که طرح مبنی بر تشکیل مراکز پژوهشی در شهرهای کل کشور را قبول دارد اما با توجه به مشکلات مالی موجود در شهرها پیشنهادشده است که در حال حاضر مراکز پژوهشی در شهرهای مراکز استان‌ها تشکیل شود.

 

بادامی نجات افزود: همچنین طرح یک‌فوریتی شورایاری‌ها در شهرهای با جمعیت بالای یکصد هزار نفر موردبررسی قرار گرفت و ایرادات موجود برطرف شد. این طرح بر اساس فصل هفتم قانون اساسی مطرح‌شده است که اعلام می‌دارد می‌توان شوراي‏ استان‏، شهرستان‏، شهر، محل‏، بخش‏، روستا راه‌اندازی شود و ازاین‌جهت که برای شوراهای استان‏، شهرستان‏، شهر‏، بخش‏، روستا قانون مستقل در نظر گرفته‌شده است و برای شورای محل هیچ قانون مستقلی وجود ندارد شورای عالی استان‌ها تلاش می‌کند قانون شورایاری ها را تصویب کند.

 

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: هرچند در برخی از شهرها مانند شورای شهر تهران به‌صورت ابتکاری انتخابات شورایاری‌ها را انجام می‌دهند اما قانون مدونی در این خصوص وجود ندارد؛ بنابراین اصل طرح مورد موافقت کمیسیون بود اما ایراداتی مطرح بود که مقرر شد برای اعمال به کمیسیون اصلی ارسال شود.

 

وی بیان کرد: در خصوص آموزش و نحوه اجرای آن نیز بحث‌هایی مطرح شد و درزمینه هوشمند سازی شهرها نیز مقرر شد طرحی آماده شود تا زمینه حرکت شهرها به سمت هوشمند سازی را فراهم کنیم.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0