دوشنبه, 12 خرداد 1399
در نامه مهندس الویری به استانداری های سراسر کشور تاکید شد:
ضرورت تهیه ساختمان مناسب از سوی استانداری ها جهت استقرار دبیرخانه شوراهای فرادست
۱۵۳۸۶
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ 
۱۶:۲:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس شورای عالی استانها طی نامه ای به استانداری های سراسر کشور خواستار مکان و ساختمان مناسب برای پاسخگویی به مراجعات و مکاتبات ارباب رجوع و استقرار دبیرخانه های شوراهای فرادست شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها نامه مهندس الویری رئیس شورای عالی استانها به استانداران استان های سراسرکشور به شرح زیر است:

 

استانداران محترم استان های سراسر کشور

با سلام و احترام

 

همانطور که مستحضرید شوراهای اسلامی به استناد اصول هفتم و یکصد قانون اساسی به عنوان یکی از ارکان تصمیم گیری اداره امور کشور می باشند. این نهاد مردمی علی رغم گذشت ۱۷ سال از تشکیل شورا بدون برخورداری از کمترین امکانات ابزار و تجهیزات ضروری در فضاهای مشترک و محدود مشغول خدمت‌رسانی می باشند و این در حالی است که با انواع مطالبات و انتظارات مراجعات شهروندان و دستگاه‌های مختلف مواجه هستند و شوراهای اسلامی استان ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حال حاضر یکی از مهمترین نیازهای شورای اسلامی استان ها، مکان و ساختمان مناسب برای پاسخگویی به مراجعات و مکاتبات ارباب رجوع و استقرار دبیرخانه می باشد که به علت عدم بودجه کافی و منابع مالی تاکنون میسر نگشته است. از آنجا که برابر تبصره ذیل ماده یک آیین نامه داخلی شورای اسلامی استان مصوب(1384/01/24)هیئت محترم وزیران تا زمان اختصاص بودجه کافی و تهیه محل مستقل استانداری ها باید محل و مکان لازم را جهت تشکیل جلسات شورا به استقرار دبیرخانه شورای اسلامی استان فراهم نمایند. خواهشمند است دستور فرمایند به نحو مقتضی مکان و بودجه مناسب از سوی استانداری جهت استقرار دبیرخانه تشکیل جلسات شورا تهیه شود و همچنین از محل ردیف های خارج از شمول در اختیار استاندار محترم منابع مالی و اعتباری شوراهای فرادست تامین گردد.

 

مرتضی الویری

رئیس شورای عالی استانها

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0