دوشنبه, 12 خرداد 1399
نماینده استان سمنان در شورای عالی استان ها:
گردشگری جایگزین مناسبی برای مشاغل از بین رفته است | شهر زیرزمینی آرادان نمونه نوین بوم گردی در استان سمنان
۱۵۳۸۴
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ 
۱۵:۲۲:۳۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شاه حسینی با اشاره خشکسالی های اخیر گفت: گردشگری می تواند جایگزین خوبی برای مشاغل از بین رفته باشد

 

رضا شاه حسینی نماینده استان سمنان در شورای عالی استان ها و عضو شورای شهر آرادان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به خشکسالی های اخیر و ضعف کشاورزی در استان گفت: بسیاری از مشاغل مربوط به کشاورزی با رکود مواجه هستند و ما باید به سمت ایجاد مشاغل جایگزین برویم.

 

شاه حسینی ادامه داد: گردشگری با توجه به حجم زیاد گردش مالی در دنیا و درصد سود بالا می تواند جایگزین مناسبی برای مشاغل سنتی باشد. شهرستان آرادان نیز ظرفیت های گردشگری مناسبی دارد.

 

عضو شورای شهر آرادان با اشاره به ایجاد یک شهر زیرزمینی برای توسعه گردشگری توسط فعالان صنعت گردشگری در شهرستان گفت: در آخرین نقطه ای که وارد کویر می شویم یک شهر زیرزمینی با عمق 8 متر در زیر زمین ایجاد شده است و منطقه بوم گردی جذابی ایجاد شده است که می تواند گردشگر زیادی به ویژه افراد علاقه مند به کویرنوردی را به خود جذب کند.

 

نماینده استان سمنان در شورای عالی استان ها افزود: این شهر اولین شهر زیرزمینی در خاورمیانه است که توسط یک مرتع دار ایجاده شده است و با توجه به موقعیتی که دارد می تواند با طی مسیرهایی کوتاه از کویر، کوهای رشته کوه البرز و مراتع آرادان بازدید کرد.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0