دوشنبه, 12 خرداد 1399
نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استان ها:
دولت توجهی به وضعیت زلزله زدگان كرمانشاه ندارد | زندگی زلزله زدگان در چادر پس از گذشت یكسال
۱۵۳۸۳
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ 
۱۳:۲۴:۵۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

خزلی با بیان اینکه زلزله ها اخیر امینت و آرامش روانی مردم را سلب کرده است گفت: دولت و سازمان های مردم نهاد نسبت به زلزله های قبلی توجه کمتری به مناطق زلزله زده دارند و بسیاری از خانواده ها در چادر زندگی می کنند.

 

کیومرث خزلی نماینده استان کرمانشاه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به وضعیت مناطق زلزله زده در کرمانشاه گفت: از 4 آذرماه تا کنون دو زلزله به بزرگی 6.4 و 5.9 در مقیاس ریشتر در غرب کرمانشاه رخ داده که از نظر روانی وضعیت بدی برای مردم ایجاد کرده است. افزایش اضطراب و ناامنی روانی تنها یکی از نتایج این زلزله است. افزون بر آن آسیب جانی نیز وجود دارد. در زلزله 4 آذرماه نزدیک به 700 نفر و در زلزله هفته گذشته نیز حدود 70 نفر دچار مصدومیت شدند.

 

خزلی با بیان اینکه شهرستان قصرشیرین کانون زلزله آذرماه و حدفاصل شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب کانون زلزله اخیر بود توضیح داد: روستاهای اطراف و همچنین شهرها آسیب فراوانی دیدند. مردم نیز از نظر روحی بسیار در وضعیت بدی قرار دارند و زمانی که می خواهند فراموش کنند دوباره زلزله رخ می دهد.

 

نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استان ها با انتقاد از کم توجهی به وضعیت مناطق زلزله زده استان گفت: در این دو زلزله اخیر نسب به زلزله قبل کمک های مردمی و دولتی بسیار کمتر شده است. ارگان های دولتی بجز چند روز اولیه اقدام خاصی برای بهبود اوضاع مردم انجام نداده اند و سازمان های مردم نهاد نیز نسبت به قبل حضور کمتری دارند. بنابراین این ذهنیت ایجاد شده است که دولت توجه چندانی به وضعیت زلزله زدگان ندارد.

 

وی اضافه کرد: بسیاری از خانه هایی که در زلزله 4 آذر و هفته قبل آسیب دیدند همان خانه هایی بودند که در زلزله سال گذشته آسیب دیده بودند و از سوی بنیاد مسکن تعمیر شده بودند. مالکان این ساختمان ها دیگر توان بازسازی را ندارند.

 

خزلی با بیان اینکه باتوجه به گرانی مصالح ساختمانی با 35 میلیون تومان در روستاها و 40 میلیون تومان در شهرها نمی توان خانه ساخت گفت: در زلزله قبلی کمک ها بیشتر در غالب کانکس بود و بارندگی نیز کمتر بود اما اکنون ما کانکس نمی بینیم و همه چادر هستند. بسیاری از خانواده ها را می بینیم که در این سرما با فرزند خردسال در چادر زندگی می کنند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0