دوشنبه, 12 خرداد 1399
جزئیات شكایت شورای عالی استان‌ها از سازمان برنامه و بودجه از زبان مهندس الویری
۱۵۳۸۱
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ 
۱۱:۲:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس شورای عالی استان ها جزئیات شکایت شورای عالی استان‌ ها از سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها مهندس مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به شکایت شورای عالی استان ‌ها از سازمان برنامه و بودجه گفت: از نظر قانونی این سازمان وظیفه دارد که قبل از ارسال بودجه سالیانه و برنامه سوم به دولت نسخه‌ای از آن را به شورای عالی استان ‌ها فرستاده و برای تحقق اصل ۱۰۱ قانون اساسی نظر شورای عالی استان‌ها را کسب کند.

 

وی با تأکید بر اینکه دولت وظیفه قانونی خود را انجام نداده و این لایحه را برای ما ارسال نکرده، اظهار کرد: ما نتوانستیم در موعد مقرر نظرات خود را بیان کنیم.

 

الویری تصریح کرد: بر همین اساس به صورت غیررسمی نسخه‌ای از لایحه بودجه سالیانه را به دست آوردیم و نظرات خود را به مجلس ارائه کردیم.

 

رئیس شورای عالی استان ‌ها با بیان اینکه موضوع شکایت ما به کمیسیون اصل ۹۰ ارسال نکردن لایحه بودجه سالیانه به شورای عالی استان‌ هاست، اظهار کرد: ما خواستار اجرای قانون شورا‌ها هستیم.

 

وی با بیان اینکه در این شکایت بحث بودجه امسال و برنامه پنج ساله مطرح است، اظهار کرد: اگرچه ۴۰ درصد از بودجه ما کم شده است، ولی آنچه که ما مطرح کردیم در خصوص ارسال نکردن لایحه بودجه سال ۹۸ به شورای عالی استان‌هاست، زیرا بسیاری از موارد آن به بودجه ۹۸ مربوط است.

 

الویری در ادامه به موضوع مدیریت یک پارچه شهری پرداخت و گفت: شورای عالی استان‌ ها در این زمینه طرحی را آماده کرده و به مجلس فرستاده است و در مجلس هم کمیسیون ویژه ‌ای تشکیل شده تا موضوع با مسئولیت ابوترابی دنبال شود.

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه این طرح مراحل نهایی خود را طی می‌کند و به زودی در صحن مجلس مطرح می‌ شود، تصریح کرد: اگر این طرح تصویب شود بسیاری از کار‌هایی که دولت انجام می‌ دهد و شهرداری ‌ها هم قادر به انجام آن هستند از دست دولت خارج شده و به شهرداری ‌ها داده می ‌شود و در نهایت بودجه آن هم به شهرداری‌ ها داده می‌ شود.

 

وی با بیان اینکه این طرح از چندگانه کار کردن جلوگیری می‌کند، به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در شرایط کنونی ممکن است خیابانی یک بار توسط شرکت گاز، یک بار توسط مخابرات و بار دیگر توسط آب و فاضلاب حفاری شود، اما در مدیریت یک پارچه همه این موارد زیر نظر یک نهاد می ‌رود و از چند باره کاری جلوگیری می‌کند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0