يکشنبه, 5 خرداد 1398
نماینده خراسان شمالی در شورای عالی استان ها:
مدیریت بی ثبات حقوق متعددی از استان خراسان شمالی را ضایع كرده است | دشت جاجرم دارنده بالاترین بهره وری برای تولید انرژی پاك در ایران
۱۵۳۸۰
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ 
۱۵:۲۵:۱۶

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

ایزدی با بیان اینکه از زمان تاسیس استان خراسان شمالی هر هشت ما یک استاندار عوض می شد، بیان کرد: مدیریت بی‌ثبات علاوه براینکه در میدان عمل درمی‌ماند در ارتباط با پایتخت هم ناتوان بود و ازین بابت حقوق متعددی از این استان تضییع شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علیرضا ایزدی نماینده خراسان شمالی در معارفه استاندار جدید این استان گفت: خراسان شمالی استان محل زندگی ماست. آن را دوست می‌داریم. از خاکش برآمده‌ایم و احتمالاً در همان هم خواهیم خفت. اما نباید این واقعیت را از خودمان پنهان کنیم که استانمان دستکم در مقایسه با استانهای همجوار چندان توسعه‌یافته نیست.

 

ایزدی با بیان اینکه اگر نگوییم در مقایسه با استان های بزرگی چون تهران و اصفهان نیست بیان کرد: معنی سخن ما این نیست که در این استان کار نشده یا کار نمی‌شود. همواره خدمتگزاران بزرگی در این استان زحمت کشیده و می‌کشند. از زمانی که خراسان شمالی استان شد هر هشت ماه تا یک سال یک استاندار به خود دید. مدیران کل هم اگرچه انسان های شریف زیادی بین‌ شان بود اما کم نبودند آنهایی که یک عمر منتظر نشسته بودند تا بالاخره این استان را یافتند تا در مدیریت اینجا کارآموزی کنند. وقتی استاندار بعد از هشت ماه عوض می‌شد کی به کی و چی به چی بود که فلان مدیر نگران بازخواست و محاسبه‌ی کارها و بررسی عملکرد و برنامه‌هایش باشد. آنهم استانداری که گاهی وقت ها هنوز در الفبای مدیریت مانده بود.

 

نماینده خراسان شمالی در شورای عالی استان ها، با بیان اینکه مدیریت بی‌ثبات علاوه براینکه در میدان عمل درمی‌ماند در ارتباط با پایتخت هم ناتوان بود توضیح داد:  ازین بابت حقوق متعددی از این استان تضییع شد. امیدوارم به کسانی برنخورد اما تا قبل از دولت تدبیر و امید، استان ما یک استان بی‌صاحب بود. این روزها کلیپ تصویری از شما در فضای مجازی پخش شد که می فرمائید "استان صاحب داره آقا" این کلام و شیوه برخوردتان قابل تحسین است و امیدواریم ادامه دار باشد .

 

وی اضافه کرد: اولویت ما در اینجا استقرار ثبات در ارکان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است. تجربه‌هایی که در طول سالها اندوخته شده‌اند باید در استان بمانند و به توسعه‌ی آن بپردازند و جوانان در کنار تجربه‌مندان با راز و رمز توسعه آشنا شوند و مهارت یابند. اجرای این اهداف مستلزم اجرای سناریوهای خاص خود می‌باشد.

 

ایزدی با اشاره به بازدید استاندار جدید خراسان شمالی از شهر تاریخی و صنعتی جاجرم بیان کرد: جنابعالی با وضعیت این شهر به صورت ملموس و عینی آشنا شدید. نیک مستحضرید که یکی از منحصربه فردترین کالاهای ایرانی(آلومینا) در این شهر تولید می‌شود. انشاءالله به زودی کارخانه‌ی تولید آلومینیوم هم افتتاح خواهد شد تا قرارگرفتن زنجیره‌ی تولید، بوکسیت-آلومینا-آلومینیوم در یک شهر، این مجموعه را در سطح جهان هم قابل توجه سازد.

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای عالی استان ها تداوم هر صنعت را نیازمند زیرساخت های مختص به ‌خود دانست و توصیف کرد: بیش از دو قرن تجربه‌ی صنعتی اروپا و مطالعات مفصل نشان می‌دهد و اثبات می‌نماید که عوارض و آسیب‌ های صنعت تا چه حد مهیب و خطرناک است و چنانچه جدی گرفته نشوند و مطابق استانداردها و اصول علمی با آنها مواجهه صورت نگیرد بسان سیلی بنیان‌کن، صنعت و اجتماع پیرامونش را توامان از صحنه‌ی گیتی حذف می‌کند.

تنها چشم امید ما به سهم مالیات بر ارزش افزوده این شرکت بود که بعد از استانی شدن آن هم از دست رفت و این مهم اگر مدیریت نشود از جاجرم و جاجرمی چیزی باقی نمی ماند.

 

عضو شورای شهرستان جاجرم تاکید کرد: جاجرم اگر تاکنون در برابر بسیاری از ناملایمات و از جمله عوارض و آسیب‌های ذاتی یک صنعت بزرگ تاب آورده است، به اتکای فرهنگ غنی و پیشینه‌ی تاریخی قدرتمند خود بوده است اما تضمینی وجود ندارد که همین روال و رویه ادامه یابد و دوام آورد. دولتی که شما استاندار آن هستید دولت تدبیر است انتظار آن است که امورات آن معقولانه و عالمانه تدبیر و تمهید شود.

 

ایزدی با اشاره به این که در طول تاریخ بشر اقتصادهای بزرگ در دشتهای باز و در کنار دریاها سربرآورده‌اند و اکنون نیز تقریبا جز این نیست، بیان کرد: دشت جاجرم در خراسان شمالی، نزدیک‌ترین دشت بزرگ ایران به دریای مازندران است و چنانچه اقتصاد ایران به معنای واقعی شکوفا شود و کریدور شمال-جنوب فعال گردد، اقتصادی‌ترین قطب ترانزیتی بزرگ ایران در مسیر شمال-جنوب و نزدیک به دریای مازندران، دشت جاجرم است. البته همین جا لازم است عرض کنم که در سند توسعه استان که خوشبختانه مهر غیرقابل استناد در صفحه ی اول آن می درخشد و به تازگی منتشر شده است نامی از راه جاجرم میامی  سنخواست و راه جاجرم سنخواست - شوقان بجنورد دیده نمی شود که تاسف عظمایی دارد.

 

نماینده خراسان شمالی در شورای عالی استان ها ادامه داد:  اگر ایران بخواهد به تعهداتش در معاهده‌ی آب و هوایی پاریس برای تولید انرژی پاک به طور کامل عمل کند یکی از دشت هایی که می‌تواند با بالاترین بهره‌وری ممکن در ایران، بیشترین انرژی خورشیدی را تولید کند بازهم دشت جاجرم است.

 

ایزدی در پایان افزود: بدینوسیله به نمایندگی از سوی مردم شریف جاجرم از حضرتعالی درخواست می‌نمایم نسبت به موارد مطروحه که طی نامه ای تقدیم خواهد شد دستورات راهگشا و امیدبخشی را برای در نظر گرفتن شهرستان جاجرم در اولویت های سند توسعه صادر فرمایید. ما امید داریم چنانچه دولت محترم زیرساختهای مورد نیاز را فراهم کند بتوانیم در میان مدت ارزش تولیدات صنعتی این شهرستان اعم از صنایع پایین دستی آلومینا و غیره به هزار میلیارد تومان در سال افزایش دهیم.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0