سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
مهندس الویری در جمع خبرنگاران مطرح کرد:
ترافیك و آلودی هوا دو اولویت اصلی مدیریت شهری تهران | خودروهای شخصی عامل 70 درصد آلودگی هوای تهران
۱۵۳۷۶
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ 
۱۱:۵:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس شورای عالی استان ها گفت: در زمانی که من شهردار تهران بودم، بودجه پایتخت ۷۰۰ میلیارد تومان بود که در حال حاضر به ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده و نیروی انسانی نیز در زمان من ۲۵ هزار نفر بود که در حال حاضر به ۶۸ هزار نفر رسیده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، مرتضی الویری، شهردار اسبق تهران در حاشیه نشست مشترک شهرداران در دوران پس از انقلاب گفت: من پیش از این در مسئولیت اجرایی بودم و امروز عضوی از شورای شهر هستم و تمام حرف های خود را به صورت کامل در برنامه پنج ساله سوم که از هفته آینده در دستور کار شورا قرار می گیرد، زده‌ام.

 

مرتضی الویری افزود: امروز در جلسه دو اولویت مهم تهران شامل حمل و نقل و ترافیک و آلودگی هوا را مطرح کردم که راه حل هر دو مشکل به هم مرتبط است.

 

الویری تأکید کرد: توسعه حمل و نقل عمومی باعث کاهش تردد خودروهای شخصی می شود و کاهش خودروهای شخصی که عامل ۷۰ درصد آلودگی هوا هستند نیز باعث حل این مشکل خواهد شد.

 

وی یادآور شد: در زمانی که من شهردار تهران بودم، بودجه پایتخت ۷۰۰ میلیارد تومان بود که در حال حاضر به ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده و نیروی انسانی نیز در زمان من ۲۵ هزار نفر بود که در حال حاضر به ۶۸ هزار نفر رسیده است.

 

او در پاسخ به این سوال که طی این سال ها تهران چه پیشرفت هایی داشته است، گفت: شبکه بزرگراهی پایتخت توسعه داشته و در زمان ما تنها یک خط متروی صادقیه به میدان امام خمینی (ره) فعال بود که در حال حاضر مترو توسعه خوبی داشته و امیدواریم طی چند ماه پایانی سال ایستگاه های بیشتری مورد بهره برداری قرار گیرد. همچنین فضای سبز توسعه پیدا کرده اما از تعداد باغات کاسته شده است.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0