سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
رئیس شورای عالی استان ها خبر داد:
تاسیس دفتر شورای عالی استان ها در مراكز استان ها با معماری ایرانی اسلامی | ساماندهی مشاغل جزو وظایف شهرداری ها است
۱۵۳۷۱
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ 
۱۶:۳۴:۴۲

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

مهندس الویری با بیان اینکه به دلیل شکایت های رسیده شورای عالی استان ها طرحی برای ساماندهی مشاغل که در آپارتمان‌های مسکونی واقع شدند به مجلس ارسال کرد گفت: بی تردید ساماندهی مشاغل یکی از رویکردهای شهرداری ها و وظایف آنها قلمداد می‌شود که باید به این مضوعات پرداخته شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، نشست مرتضی الویری رییس شورای عالی استان‌ها با اصحاب رسانه به منظور بررسی عملکرد یک ساله این نهاد در ساختمان شورای عالی استان‌ها برگزار شد گفت: شورای عالی استان‌ها مصوبه‌ای داشت مبنی بر اینکه از مشاغلی که در آپارتمان‌های مسکونی واقع شدند، به دلیل شکایت‌هایی که به شورای عالی استان‌ها آمده بود، عوارض دریافت کنند و این موضوع را شورای عالی استان‌ها تبدیل به مصوبه و به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

 

الویری در خصوص پیشنهاد شورای عالی استانها برای اخذ عوارض از دفاتر اسناد رسمی طلاق و ازدواج، رسانه ها ومطب پزشکان و ارسال این طرح به مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به اشتباه یکی از نمانیدگان مجلس اعلام کرد که طرح الویری ضد پزشکان است در حالی که من یک رأی در میان سایر آراء به این پیشنهاد داده بودم و این پیشنهاد توسط شورای عالی استانها تهیه شده است.

 

رئیس شورای عالی استان ها افزود: این پیشنهاد بر اساس اعتراضات به شورای عالی استانها آمده بود و در خصوص حضور برخی از مشاغل همچون پزشکان و وکلا در ساختمان های مسکونی تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است تا از این طریق ساماندهی این مشاغل محقق شود. بی تردید ساماندهی مشاغل یکی از رویکردهای شهرداری ها و وظایف آنها قلمداد می‌شود که باید به این مضوعات پرداخته شود که امیدوارم این طرح سیر قانونی خود را در مجلس شواری اسلامی طی کند.

 

الویری افزود: ما پیشنهاد‌هایی داده‌ایم که در مراکز استان‌ها بنا‌هایی با معماری ایرانی و اسلامی به عنوان دفتر شورای عالی استان‌ها احداث شود و نمایندگان این شورا و همچنین نمایندگان مجلس در استان ها و نمایندگان خبرگان هم بتوانند از آن دفاتر برای ارتباط با مردم و حل مشکلات‌ آنها استفاده کنند.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0