چهارشنبه, 2 مرداد 1398
‍ رئیس شورای اسلامی استان زنجان در نخستین جلسه هیات رییسه مجمع بانوان شورایی:
مجمع مشورتی بانوان شورایی ارایه دهنده طرح های قوی در حوزه بانوان باشد
۱۵۲۴۲
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
۱۵:۸:۲۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رضا ملایی در نخستین جلسه هیات رئیسه مجمع بانوان شورایی استان زنجان بر ارائه طرح های کارشناسی شده  در تمامی حوزه ها به ویژه بانوان جهت ارسال به مجلس شورای اسلامی از طریق شورای عالی استان ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، رضاملایی رئیس شورای اسلامی استان زنجان در نخستین جلسه هیات رییسه ضمن تبریک روز تصویب قانون اساسی اظهارداشت: شوراها در بستر قانون اساسی به منصه ظهور رسیده اند.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جلسه هیات رییسه  مجمع بانوان استان زنجان خاطر نشان کرد: این مجمع استانی می تواند فراخور ظرفیت های خود طرح های مفید و کارشناسی شده ای را در تمامی حوزه ها به ویژه بانوان برای ارسال به مجلس شورای اسلامی از طریق شورای عالی استان ها تدوین کند.

رییس شورای اسلامی استان زنجان  با اشاره به بانوان عضو شورای های اسلامی اظهار کرد: از 113 عضو شوراهای شهر 12 نفر بانوان هستند که این تعداد نسبت به جمعیت پنجاه درصدی بانوان در جامعه بسیار ناچیز است.

ملایی با بیان ایکه هشت شهردار و 2هزار و 400 دهیار خانم در کشور فعالیت می کنند افزود: علاوه بر اینکه در نهادهای انتخابی حضور بانوان کمرنگ است در انتصابات نیز بانوان سهم ناچیزی دارند.

وی اشراف کامل بانوان شورایی به قوانین شورا و شهرداری  را ضروری دانست و ابراز کرد: این امر موجب افزایش تاثیرگذاری بانوان در تصمیم گیری برای مردم می شود.

رییس شورای اسلامی استان زنجان اظهار کرد: باید روحیه مطالبه گری را در بانوان تقویت کرد آن چنان که شجاعت دفاع از مطالبات و پیشنهادات خود را داشته باشند.

 ملایی راه اندازی پارک های بانوان را از الگوهای موفق فعالیت های شهری دانست و گفت: ایجاد این پارک ها امروز در استان زنجان تبدیل به مطالبه عمومی بانوان شده است.

رییس مجمع مشورتی بانوان استان زنجان نیز در ادامه  با بیان اینکه مجمع بانوان شورایی یکی از خلاهای موجود در حوزه بانوان بوده گفت: امیدواریم با تصمیمات حاصله از این نشست ها بخشی ازمشکل کمبود حضور بانوان در جامعه مرتفع شود.

سمیرا دودانگه عضو شورای اسلامی شهر ابهر اظهار کرد: با  تاسی از الگوهای دینی و بهره مندی از الگوهای ایرانی اسلامی باید برای بانوان شورایی و بانوان عضو شهرها و روستاهای استان برنامه های فرهنگی،اجتماعی،اقتصادی در خور شانی تدوین نماییم .

رییس مجمع مشورتی بانوان استان خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت های موجود در شوراهای شهرها و روستاها و اعتبارات موجود در راستای ارتقا جایگاه بانوان بهره برد.

دودانگه تاکید کرد: برای ترسیم افقی برای فعالیت های آتی مجمع بانوان شورایی باید ظرفیت ها و اقدامات به جا مانده از گذشته را مد نظر قرار داد.

وی بر هم افزایی با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان در راستای تقویت جایگاه بانوان در اجتماع تاکید کرد.

شیما افشاری نماینده شورای استان زنجان در مجمع بانوان شورایی شورای عالی استان ها، و عضو شورای شهر ابهر نیز در ادامه گفت: باید با برنامه ریزی دقیق سعی کنیم طرح های مفیدی برای بهبود وضعیت بانوان ارایه دهیم تا منتج به تغییر و ارتقا قوانین در این حوزه شود.

وی افزود: برنامه ها و جلسات بانوان در سطح استان نباید محدود به مرکز استان شود.

افشاری تاکید کرد: از همه شهرستان های تابعه استان نماینده ای از بانوان شورایی در جلسات مجمع حضورداشته باشند.

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0