چهارشنبه, 2 مرداد 1398
نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها:
شورا می تواند نقش مهمی در اصلاح الگوی كشت و مدیریت منابع آبی ایفا كند
۱۵۲۴۰
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
۱۴:۱۱:۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

قاسمی با بیان اینکه شورا در متن جامعه است و با مردم ارتباط خوبی دارد، گفت: اگر از سوی نهادها و سازمانها عزمی برای واگذاری اختیارات وجود داشته باشد شورا می تواند نقش مهمی در اصلاح الگوی کشت و مدیریت منابع آبی ایفا کند.

 

علی قاسمی نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، نقش شورای استان و در کل جامعه شورائی و مدیریت شهری در اصلاح الگوی کشت و مدیریت منابع آب را بی بدیل خواند و تصریح کرد: اگر عزمی وجود داشته باشد که سازمان‌ها و نهادها از ظرفیت جامعه شورائی استفاده کنند و جامعه شورائی را بال خود بداند و نه بار خود مطمئناً نقش مدیریت‌های محلی و شهری در اطلاع رسانی، تبلیغات فراهم سازی بستر استفاده بهینه از آب و اصلاح الگوی کشت بسیار تعیین کننده خواهد بود.

 

قاسمی ادامه داد: به سبب اینکه شورائیان در ارتباط مستقیم با مردم و کشاورزان قرار دارند و از طرفی مردم، شورا را از جنس خودشان می بینند و بلاشک توصیه‌ها و مصوبات آنها را راحت‌تر می‌پذیرند و از طرفی شورا در متن مشکلات و معضلات قرار دارد و آن را لمس می‌کند.

 

نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها افزود: افزون بر این وجود یک میز تسهیل متشکل از ادارات ذی مدخل، جهت صدور پروانه تأسیس و بهره‌برداری واحدهای گلخانه‌ای در شهرستان‌ها و استان ضروری است. مشاهده می‌شود یک فرد جهت اخذ پروانه تأسیس گلخانه گاهاً 3 الی پنج ماه درگیر ادارات مختلف است، در صورتی که با دستور فرمانداران یا استاندار محترم می‌توان این روند را به 15 روز کاهش داد.

پایان پیام/1


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0