چهارشنبه, 2 مرداد 1398
نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها:
اتوبان مرند - جلفا علی رغم سپری شدن یك دهه به اتمام نرسیده است
۱۵۲۳۸
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
۱۲:۷:۵۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ابوالقاسم داداشلو با اشاره به جاده اتوبان مرند - جلفا  از مسئولین وزارت راه و شهرسازی و مسئولین استان درخواست کرد که ضمن تامین اعتبارات لازم در اتمام این پروزه تسریع  کنند.

ابوالقاسم داداشلو نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها اظهارداشت: راه های ارتباطی به عنوان شریان اتصال نقاط شهری و همچنین مناطق دارای اهمیت به یکدیگر بوده و نقش اساسی در فرایند توسعه پایدار شهری و منطقه ایفا می کنند.

وی گفت: شهرستان های مرند و جلفا به جهت موقعیت خاص مکانی (قرارگیری در نوار مرزی و همسایگی با کشورهای آذربایجان و ارمنستان) و جمعیتی و همچنین وجود منطقه آزاد ارس نیازمند داشتن راه های مواصلاتی مطلوب برای به جریان انداختن شریان های اقتصادی و حیاتی است .

 نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها با بیان اینکه اتوبان مرند - جلفا مهم ترین محور ارتباطی مرند و سایر شهرهای استان با شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس است، افزود: علی رغم سپری شدن یک دهه از عمراحداث آن به جهت عدم تامین اعتبار لازم متاسفانه تاکنون به اتمام نرسیده است؛ این در حالی است که قرار بوده این اتوبان در سال ۹۱ به اتمام برسد.

داداشلو با تاکید بر اینکه مسئولین باید به این نکته توجه داشته باشند که متاسفانه جاده موجود ظرفیت پذیرش حجم تردد گردشگری و ترانزیتی کنونی منطقه آزاد ارس را نداشته و ندارد بیان کرد: این درحالی است که ما روز به روز شاهد رشد واحدهای تولیدی در منطقه آزاد ارس و توسعه شهرستان مرند از لحاظ جمعیتی و حجم بسیار گردشگران و همچنین سیل هجوم جوانان جویای کارو شاغلین به این منطقه هستیم.

وی در ادامه مطلب فوق بیان کرد: همین حجم بالای تردد و ترافیک در اتوبان مرند - جلفا منجر به بروز تصادفات و حوادث ناگوار جاده ای آن هم در نرم بالا به مانند اتوبان خوی - مرند که به جهت تک بانده بودن آن از کشکسرای به سمت مرند شده است.

به طوری که  این جاده را به یکی از جاده های پر خطر نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور تبدیل کرده و علاوه بر تحمیل هزینه های مادی هزینه معنوی بسیاری بر تمام شهروندان مرندی و جلفایی و حتی بر بسیاری از شاغلین و گردشگران وارد ساخته و بسیاری از خانواده ها را داغدار ساخته است .

نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها در پایان سخنان خود از مسئولین محترم وزارت راه و شهرسازی و مسئولین استان درخواست کرد که ضمن تامین اعتبارات لازم در اتمام این پروزه تسریع  کنند. ان شاءالله با اتمام این اتوبان دیگر شاهد بروز تصادفات و تلفات جانی نبوده و از تحمیل شدن این همه هزینه مادی و معنوی جلوگیری گردد.

 

انتهای پیام/2


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0