پنج‌شنبه, 19 تير 1399
علوی نسب رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای عالی استانها خبر داد:
شهرهای كوچك و دهیاری ها از عوارض آلایندگی بهره مند می شوند| برنامه ریزی در توسعه نشاط اجتماعی در كلانشهرها
۱۵۰۱۳
 ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ 
۱۸:۵۴:۴۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سید حسین علوی نسب گفت: شهرهای کوچک که دارای تولیدات آلایندگی هستند از عوارض آلایندگی محرومند. در جلسه کمیسیون سلامت و محیط زیست پیشنهاد شد" سازمان امور اقتصاد و دارایی، عوارض آلایندگی را بر اساس میزان تولید اقتصادی و آلایندگی صورت گرفته به حساب مدیریت محلی مربوطه واریز کند.

سید حسین علوی نسب رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست خدمات شهری و روستایی شورای عالی استانها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها در خصوص کمیسیون متبوعش که پیش از ظهر امروز برگزار شد، اظهار داشت: برنامه سالانه کمیسیون تخصصی (اولویت ها و محورهای اساسی)، بررسی شرح وظایف تخصصی این کمیسیون، طرح جلب مشارکت های شهروندی در حوزه محیط زیست از طریق راه اندازی کانون های محیط زیست در محلات از طرح هایی بود که در این توسط اعضا بحث و بررسی شد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی در اجرای جامع مدیریت جمع آوری، دفع و بازیافت پسماندهای شهری از موضوعاتی بود که در کمیسیون سلامت و محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصریح کرد: دراین رابطه حدود 11 مورد را جز اولویت های خود قرار دادیم. برنامه ریزی در توسعه نشاط اجتماعی در کلانشهرها،برنامه ریزی برای کنترل آسیب های اجتماعی و روانی،  برنامه ریزی برای توسعه پایدار فضای سبز شهری و روستایی، تنظیم سازوکار ایجاد در توسعه و جمع آوری میزان تصفیه خانه های محلی بازچرخانی فاضلاب های  شهری از مهم ترین آن ها بود.

 
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست خدمات شهری و روستایی با اشاره به شرح وظایف کمیسیون تخصصی متبوعش تصریح کرد:  گردآوری و  نگهداری اطلاعات و گزارش‌ها، ایجاد آرشیو تحقیقات، بررسی های انجام شده و مستندات تصمیمات کمیسیون، تهیه آیین نامه ها و دستورالعمل ها و شیوه نامه های مربوطه در حوزه سلامت محیط زیست خدمات شهری و روستایی از وظایفی که در این جلسه تعیین شد.

 
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست با اشاره به نحوه تخصیص عوارض آلایندگی در فعالیت های دارای چند واحد تولیدی در سطح کشوربیان کرد: شهرهای کوچک که دارای تولیدات آلایندگی بودند از این عوارض محروم بودند که به عنوان یک ماده واحده در کمیسیون تصویب شد که سازمان امور اقتصاد و دارایی مکلف شود" ضمن جمع آوری اطلاعات نسبت به واریز سهم مناطق کشور از این عوارض، مقرر شد" عوارض آلایندگی بر اساس میزان تولید اقتصادی و آلایندگی صورت گرفته به حساب مدیریت محلی مربوطه واریز شود تا شهرهای کوچک و دهیاری ها از این عوارض آلایندگی بهره مند شوند.

 
انتهای پیام/

DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0