دوشنبه, 12 خرداد 1399
رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان ها:
طرح قانون وظایف شورای عالی استانها مهمترین طرح ارائه شده از آغاز شكل گیری شوراها خواهد بود
۱۵۰۰۵
 ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ 
۱۵:۴۶:۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

موسوی با اشاره به بررسی طرح قانون وظایف شورای عالی استان ها در نشست کمیسیون حقوقی و نظارت گفت: در صورت تصویب، این طرح مهمترین طرحی خواهد بود که از آغاز به کار شورای عالی استان ها ارائه شده است.

 

عبدالرزاق موسوی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به جلسه کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان ها گفت: در این جلسه ما 3 دستورکار داشتیم که که یکی از آنها اهمیت زیادی داشت.

 

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان ها ادامه داد: یکی از طرح ها در مورد نحوه اظهار نظر در باره جنبه حقوقی طرح ها و لوایح بود که تصویب شد.

 

موسوی با بیان اینکه بررسی طرح قانون وظایف شورای عالی استان ها طرح اصلی در کمیسیون بود، گفت: من فکر می کنم این طرح نقطه عطفی در تاریخ شورای عالی استان ها باشد چرا که برای اولین بار اجرای وظایف شورای عالی استان ها که در اصل 101 قانون اساسی پیش بینی شده و بر عهده شورای عالی استان ها گذاشته شده بود تاکنون به صورت مناسب به آن پرداخته نشده بود در این طرح پیش بینی شد.

 

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان ها افزود: امیدواریم شورای عالی استان ها نیز این طرح را که در 6 ماده تنظیم شده و کار کارشناسی زیادی روی آن انجام شده است را مصوب کند و برای تصویب مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

 

نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها، اضافه کرد: این طرح در واقع وظایف شورای عالی استان ها در زمینه جلوگیری از تبعیض در برنامه های رفاهی و خدماتی و همچنین نظارت بر اجرای هماهنگ این موراد مشخص می کند و در صورت تصویب مهمترین طرحی خواهد بود که از آغاز شکل گیری شورای عالی استان ها تاکنون ارائه شده است و امیدواریم مجلس و دولت هم کمک کنند تا این نهاد مدنی هم بتواند بیش از پیش به فعالیت بپردازد.

پایان پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0