دوشنبه, 12 خرداد 1399
نماینده امور بانوان در شورای عالی استان ها خبر داد:
برگزاری مجمع مشورتی بانوان شورایی در راستای افزایش نقش زنان در مدیریت محلی
۱۴۹۹۷
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ 
۱۴:۱۲:۴۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

هه لاله امینی از برگزاری مجمع مشورتی بانوان شورایی در راستای هم افزایی و افزایش نقش زنان در اداره امور محلی کشور خبر داد.

هه لاله امینی نماینده استان کردستان و نماینده امور بانوان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با اشاره به برگزاری مجمع مشورتی بانوان شورایی گفت: شناخت و رسیدگی به نیازها و مطالبات بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا آنان بخش موثری از نیروی انسانی کشور در مسیر توسعه هستند، شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از نهادهایی است که می تواند زمینه را برای تحقق مطالبات بانوان فراهم کند.

وی با بیان اینکه مجمع مشورتی بانوان شورایی روز جمعه 20/7/1397 در شورای شهر تهران برگزار می شود، تصریح کرد: بنابراین شورای عالی استان ها در نظر دارد در راستای هم افزایی و افزایش نقش زنان در اداره امور محلی کشور، مجمع مشورتی بانوان شورایی دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرها را تشکیل داده و به تدوین برنامه هایی با هدف توانمندسازی بانوان و بررسی آیین نامه های مربوطه  اهتمام ورزد.

نماینده امور بانوان در شورای عالی استان ها از انتخاب یک نماینده از هر استان به عنوان پل ارتباطی با شورای عالی استان ها خبر داد و بیان کرد: انعکاس مشکلات بانوان جامعه شورایی و معرفی ظرفیت های بانوان سطح کشور در تمامی عرصه ها و افزایش نقش زنان در نظام تصمیم گیری ها و نیز استفاده از نظرات آنان در حوزه های مختلف شهری، مسایل فرهنگی و عمران و.... از اهداف این مجمع است.

نماینده کردستان در شورای عالی با بیان اینکه توجه به وضعیت بانوان، سلامت جامعه را در پی خواهد داشت، اظهار کرد: در پایان امید است که این برنامه ها در وضعیت آرمانی باقی نماند و به عنوان تنها عضو بانوی شورای عالی استان ها انتظار دارم که این حقیر را در این امر مهم و خطیر یاری دهند و با تلاش سروران گرامی شاهد تحقق پذیری هرچه بیشتر آن ها باشیم.
پایان پیام/

DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0