دوشنبه, 12 خرداد 1399
نماینده زنجان در شورای عالی استانها:
نبود محل استاندارد برای دفع زباله در خرمدره تبدیل به دغدغه جدی شده
۱۴۹۹۵
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ 
۱۳:۵۹:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مرتضی صالحی نژاد گفت: نبود محل مناسب و استاندارد برای دفع زباله در خرمدره به دغدغه ای جدی تبدیل شده است. این مشکل مخاطرات زیست محیطی بسیاری برای باغات پایین دست، هوا و خاک این شهر در پی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها مرتضی صالحی نژاد نماینده استان زنجان در شورای عالی استانها در جلسه اعضای شورای اسلامی استان زنجان و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان که با حضور معاون و مسئول آموزش این اداره کل و نیز دبیر شبکه زیست محیطی استان زنجان برگزار شد از بلاتکلیفی شبکه آب و فاضلاب شهر خرمدره و نبود نظارت بر تکمیل آن که موجب نارضایتی مردم  شده است ، گلایه کرد.

وی گفت: فاضلاب خرمدره صدمات بسیاری به مزارع و کشاورزی وارد کرده این درحالی است که علاوه بر تسریع در تکمیل پروژه باید ساماندهی و تصفیه فیزیکی آب فاضلاب را عملی کرد.

نماینده زنجان در شورای عالی استانها تصریح کرد: در موارد متعددی آبیاری مزارع و احشام در خرمدره با آب شرب انجام می شود. شهرداری خرمدره آماده تصفیه نقطه به نقطه فاضلاب عبوری از پارک ابریشم این شهر است.

صالحی نژاد در پایان بیان کرد: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی خرمدره و وجود منطقه "بکر" گردشگری در دامنه کوه های الوند و خلیفه لو، پرورش حداقل 50 راس قوچ میش در این منطقه که خواستگاه طبیعی این قوش میش ها هم محسوب می شود، پیشنهاد می شود.


انتهای پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0