چهارشنبه, 23 آبان 1397
نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها مطرح کرد:
نابودی محیط زیست به دلیل سوءاستفاده برخی از مدیران/ مسئولان صفر تا صد تقصیرات را به گردن مردم می‌اندازند
۱۴۸۳۸
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ 
۱۶:۱۳:۲۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

ضیائی نیری گفت: محیط زیست به دلیل سوءاستفاده برخی از مدیران در حال نابودی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، غلامرضا ضیایی نیری نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها در هشتمین اجلاس شورای عالی استان‌ها که امروز(پنجشنبه) با حضور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد، با بیان اینکه ایران در حوزه محیط زیست یکی از غنی ترین کشورها است، اظهار داشت: کوه ها، جنگل ها، تالاب‌ها، دریاها و موارد دیگر سرمایه ای عظیم و امانتی در دست مدیران امروزی هستند که باید مورد صیانت قرار گیرند تا سهم فرزندان ما در دهه ها و سده های بعدی محفوظ بماند.

 

وی افزود: متاسفانه به دلیل سوءاستفاده‌های مدیریتی و سیاسی کاری های مستمر و عدم کار کارشناسی و زیر پاگذاشتن شایسته سالاریو سوء مدیریت ها روزی  نیست که خبر ناگواری در خصوص نابودی محیط زیست به گوش ما نرسد.

 

ضیایی نیری با تاکید بر اینکه چهار گوشه سرزمین بزرگ ایران با مشکلات مهمی دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: این مشکلات زمانی بیشتر نمایان می‌شود که مدیران با نهایت خونسردی صفر تا صد تقصیرات را به گردن مردم می‌اندازند.

 

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان ها افزود: امروزه چالش‌ها و مشکلات زیست محیطی از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب کشور گسترده شده است و تا حدی است که مورد سوءاستفاده دشمنان خارجی قرار گرفته است.

 

ضیایی نیری گفت: دریاچه ارومیه در کمترین زمان به دلیل مدیریت اشتباه به شوره زاری خشک تبدیل شده است و دریاچه نئور اردبیل به عنوان زیستگاه ماهی قزل آلا نابود شده است.

 

وی گفت: در کشور ما متخلفانی که به محیط زیست آسیب وارد می‌کنند، مجازات نمی‌شوند. همچنین اداره کل محیط زیست استان اردبیل برای حل مشکلات زیست محیطی برنامه‌ای در دست کار ندارد.

 

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه باید اداراتی راه اندازی شوند که به مسائل محیط زیستی ورود کنند، خطاب به عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست گفت: شورا‌ها از شما انتظار دارند با بهره گیری حداکثری از صاحبنظران داخلی و خارجی گام‌های جدیدی برای نجات اکولوژی برداشته شود، همچنین شورا‌ها برای هرگونه همکاری برای تحقق این مهم آماده هستند.

 


وی تاکید کرد: اداره کل محیط زیست استان اردبیل برای رفع مشکلات زیست محیطی استان برنامه مدون و علمی در دستور کار ندارد.انتظار و مطالبه به حق مردم شریف استان با توجه به موقعیت جغرافیایی و حساس آن، این است که نسبت به راه اندازی ادارات مربوطه اقدام اساسی و عاجلی صورت گیرد.


انتهای پیام/


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0