چهارشنبه, 23 آبان 1397
رئیس شورای عالی استانها مطرح کرد:
آشنایی عمیق با مشكلات مردم ازمهمترین ویژگی های شوراها/ مسولان برای رفع مشكلات قاطعانه عمل كنند
۱۴۸۳۷
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ 
۱۵:۵۸:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

الویری با بیان اینکه هم اکنون مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو هستند، گفت: در خواست ما نمایندگان مردم از مسولان توجه هر چه بیشتر به مسائل و اطلاع رسانی دقیق و نیز اقدام قاطع در رفع مشکلات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، مهندس مرتضی الویری‌ رئیس شورای عالی استان‌ها در هشتمین اجلاس شورای عالی استانها که صبح امروز(پنجشنبه) برگزار شد، با تأکید بر اینکه شوراها خاستگاه‌ مردمی اعضای شوراهای اسلامی و آشنایی عمیق آنان با مشکلات مردم از جمله مهمترین ویژگی های شوراها در کشور است، اظهار داشت:اعضای شوراها به درد و رنج مردم عمیقا آشنایی دارند و از جنس مردم هستند و اسیر تشریفات  اداری نشده اند. در این نگاه شوراها و اعضای آن مهمترین عنصر مقوم وحدت و انسجام ملی هستند.

وی با بیان اینکه اعضای شورا در شهر و روستا نمایندگان بی واسطه‌ مردم هستند که می‌توانند بهترین سخنگوی‌ آن‌ها باشند‌، تصریح کرد: در شرایط‌ اقتصادی امروز شوراها باید سنگ صبور‌ مردم باشند و مردم هم دریافته‌اند که وجود نمایندگانی‌ از جنس آن‌ها یک موهبت‌ است و انتظار دارند اعضای شورا به عنوان بهترین انعکاس‌ دهنده نظراتشان‌ باشند.

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه 14 مرداد مصادف با یک رویداد تاریخی بود که 112 سال پیش به وقوع پیوست و منجر به فرمان مشروطیت‌ شد،تصریح کرد: پس از مشروطیت‌ مجلس توانست حقوق مردم را با برقراری عدالت‌خانه گسترش دهد و اینکه امروز شورای عالی استان‌ها در این مکان تاریخی حضور دارد، از دستاوردهای مشروطه‌ است.

 

الویری‌ با بیان اینکه تحقق مشروطه‌ لوازم دیگری هم می‌طلبد، افزود: باید اختیارات اساسی به شوراها واگذار شوند و شوراها به جایگاه پیش‌بینی شده در قانون اساسی برسند‌ از جمله تحقق تصمیم گیری و مقررات گذاری شوراها در حوزه امور محلی و عینیت بخشیدن به نظارت شوراها بر مسئولان دولتی آن گونه که در اصل 103 قانون آمده است.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو هستند، گفت: در خواست ما نمایندگان مردم از مسولان توجه هر چه بیشتر به مسائل و اطلاع رسانی دقیق و نیز اقدام قاطع در رفع مشکلات است. در این مسیر برخورد قاطع با عاملان این اوضاع در کنار توجه به اجرای اصول مدیریتی و پیشگیری از بروز این معظلات مهم و قابل توجه است.

 

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران طلایه‌داران عرصه اندیشه و آگاهی هستند و نقش بی بدیل آن‌ها در جامعه مدنی غیر قابل انکار است. به نیابت از جامعه شورایی این روز را به همه خبرنگاران عزیز تبریک می گویم. امیدوارم رسانه ها همچون سال های گذشته، یاری گر شورای عالی استانها در پیگیری مسائل مرتبط با مدیریت شهری و محلی باشند.

 

الویری‌ در ابتدای این نشست با خوش‌ آمدگویی‌ به سپنتا‌ نیک‌نام عضو زرتشتی‌ شورای شهر یزد به خاطر حضور در جلسه شورای عالی استان‌ها، ادامه داد: همچنین از بازگشت امیر شهلا که پس از چند ماه وقفه‌ در جلسات حضور نداشتند، خوشحال هستیم‌.

 

انتهای پیام/

 


DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0